2024-05-23

Kobierzyce: Bezbłędny początek juniorek KPR

KPR Gminy Kobierzyce pokonał SMS Zagłębie Lubin 27-25 w Dolnośląskiej Lidze Juniorek i tym samym zanotował trzecie zwycięstwo w sezonie.

Kobierzyczanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 4-1 i w pierwszym kwadransie dominowały na parkiecie. Rywalki nie zamierzały jednak odpuszcać i doprowadziły do wyrównania po 6 (18′). Na przerwę w minimalnie lepszej pozycji schodził KPR-u – na tablicy widniał wynik 9-11.

Początkowo po zmianie stron walka toczyła się bramka za bramkę (12-14 w 37′). Podopieczne Beaty Skalskiej zdołały jednak przyspieszyć grę i zanotować serię trafień, która pozwoliła im na zwiększenie dystansu (16-24 w 51′). Końcówka spotkania to jednak sporo nerwów dla drużyny gości. Lubinianki wpisały się do meczowego protokołu dziewięć razy, na co KPR odpowiedział tylko trzy razy. Przewaga zaczęła topnieć, ale ostatecznie SMS-owi zabrakło czasu na odmienienie losów starcia. KPR Gminy Kobierzyce wygrał 27-25.

Młode Kobierki mają na swoim koncie komplet punktów i trzy wygrane. W następnej kolejce pauzują, a za dwa tygodnie zmierzą się z MKS-em Victorią Świebodzice. 

SMS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 25-27 (9-11)
Kobierki: Maćkowiak – Pawełek 6, Dobrowolska 1, Ozdarska, Basiuk, Bejmowicz 6, Wronkowska 8, Dobrzyniecka, Gaborska 3, Wawrzkiewicz 3, Poborska, Kamińska i Kozdrowska
Karne: 0/2
Kary: 10 min. (Pawełek X2, Dobrowolska X2, Bejmowicz)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *