2024-05-29

Kobierzyce: KPR jedzie do Jarosławia

KPR Gminy Kobierzyce swój kolejny mecz rozegra w Jarosławiu. W 4.serii ORLEN Superligi Kobiet podopieczne Marcina Palicy zagrają z Handballem JKS-em Jarosław.

Kobierzyczanki po trzech spotkaniach mają na swoim koncie komplet punktów i jedynie przez gorszy stosunek bramkowy plasują się za MKS-em FunFloor Lublin i KGHM MKS Zagłębiem Lubin. Tuż za ligowym podium plasuje się MKS PR URBIS Gniezno z sześcioma punktami i najbliższe rywalki zawodniczek KPR-u, Handball JKS Jarosław z dwoma oczkami mniej. 

W ubiegły weekend brązowe medalistki pokonały we własnej hali beniaminka ORLEN Superligi Kobiet, AWS Energę Szczypiorno Kalisz 33-26, a wcześniej na wyjeździe wygrały z HC Galiczanką Lwów 30-27. Najskuteczniejsze w ekipie Kobierek są Mariola Wiertelak z dwudziestoma bramkami oraz Katarzyna Cygan z szesnastoma trafieniami.

W najbliższą sobotę zespół Marcina Palicy zagra na wyjeździe z Handballem JKS-em Jarosław. Jarosławianki przed sezonem przeszły sporą przebudowę – trenerem pozostał Michał Kubisztal, ale część zawodniczek, które do tej pory stanowiły o sile drużyny zmieniły barwy klubowe. Do Kobierzyc przeszła rozgrywająca, Lesia Smolinh; Małgorzata Trawczyńska, Aleksandra Zimny i Aleksandra Dorsz wyjechały grać za granicę, a Valentina Nestsiaruk zakończyła karierę. W zespole pozostały m.in. Katarzyna Kozimur, Sylwia Matuszczyk czy Weronika Kordowiecka. 

W poprzedniej serii jarosławianki przegrały z MKS-em FunFloor Lublin 16-33, a wcześniej wygrały z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. 24-22. Cztery zdobyte punkty plasują JKS na piątej pozycji. 

Mecz pomiędzy jarosławiankami a kobierzyczankami zaplanowano na sobotę, 30 września. Pierwszy gwizdek spotkania o godz. 16:00, a transmisję przeprowadzi portal emocje.tv.

4. seria ORLEN Superligi Kobiet
Handball JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce

Sobota, 30 września, godz. 16:00

Transmisja emocje.tv

Źródło: kprkobierzyce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *