2024-07-27

Kobierzyce: Juniorki KPR z drugą wygraną

KPR Gminy Kobierzyce pokonał w czwartek we własnej hali MKS MOS Śląsk Wrocław. Było to drugie zwycięstwo podopiecznych Beaty Skalskiej w Dolnośląskiej Lidze Juniorek.

Mecz zaczął się od prowadzenia gospodyń 4-1 (7′). Wrocławianki nie miały jednak zamiaru odpuszczać i szybko, zdobywając trzy bramki z rzędu doprowadziły do wyrównania (4-4 w 11′). Kobierzyczanki w drugim kwadransie lepiej radziły sobie w defensywie i przed zejściem na przerwę zyskały przewagę (15-11).

Po zmianie stron walka toczyła się bramka za bramkę. Podopieczne Beaty Skalskiej na dziesięć minut przed końcem meczu prowadziły 25-18 (50′). Od tego momentu przeciwniczki wpisały się na listę strzelczyń siedem razy, na co Kobierki odpowiedziały zaledwie jednym trafieniem. Duża w tym zasługa bramkarki MOS-u, która zaliczyła kilka ważnych interwencji. Do ostatnich sekund wynik był kwestią otwartą, ale ostatecznie to KPR Gminy Kobierzyce wygrał 26-25.

Jak na razie KPR ma na swoim koncie dwa zwycięstwa. Za tydzień zespół Beaty Skalskiej zmierzy się na wyjeździe z SMS-em Zagłębiem Lubin.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS MOS Śląsk Wrocław 26-25 (15-11)
Kobierki: Maćkowiak – Pawełek 6, Dobrowolska 3, Basiuk 2, Bejmowicz 3, Wronkowska 5, Dobrzyniecka, Gaborska 3, Smoleń 2, Wawrzkiewicz 2
karne: 3/3
kary: 10 min. (Dobrowolska, Basiuk, Wronkowska – czerwona kartka w 60′ z gradacji kar)

źródło: kprkobierzyce.pl