2024-04-29

Kobierzyce: KPR II bez zwycięstwa na inaugurację

KPR Gminy Kobierzyce II w swoim debiucie w I lidze kobiet musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego zespołu. Podopieczne Grażyny Janczak przegrały we własnej hali z SPR-em Olkusz 24-39.

Kobierzyczanki dobrze rozpoczęły spotkanie. W pierwszych minutach były minimalnie skuteczniejsze od rywalek i zdołały wyjść na prowadzenie (5-4 w 7′). Od tego momentu to jednak rywalki doszły do głosu i odrobiły straty z nawiązką (5-8 w 12′). Szczególnie aktywny w tej części spotkania był duet Julia Mrozowska – Wiktoria Sioła. Po stronie KPR-u trafienia rozkładały się bardziej równomiernie (10-13 w 20′). Na przerwę w bardziej komfortowej sytuacji schodziły przyjezdne, którym udało się dorzucić kilka bramek, tracąc przy tym zaledwie dwie (12-19).

Po zmianie stron dystans między obiema drużynami rósł. Olkuszanki wykorzystywały swoje doświadczenie i z minuty na minutę powiększały przewagę (15-24 w 36′). Kobierkom nie można odmówić jednak walki. Zawodniczki Grażyny Janczak do ostatnich sekund starały się zmniejszyć straty i zakończyć mecz jak najlepszym wynikiem. Ostatecznie komplet punktów powędrował na konto SPR-u, który wygrał 39-24.

KPR na premierową wygraną w I lidze będzie musiał poczekać. Kolejnym spotkaniem trójkolorowych będzie spotkanie w Krapkowicach – mecz z tamtejszym Otmętem rozegrany zostanie w sobotę, 28 października.

KPR Gminy Kobierzyce – SPR Olkusz 24-39 (12-19)

Kobierki: Staszewska, Kiepura – Brzoza, Leśniak 2, Capote-Światłowska 1, Pawełek 5, Bej 5, Starczewska, Kluj 2, Wronkowska 2, Smoleń, Siekańska 3, Janecka 4