2023-12-07

Kobierzyce: Grają młodzieżowe drużyny KPR

W środę dwa ligowe spotkania rozegrają młodzieżowe zespoły KPR-u Kobierzyce. O punkty na wyjeździe walczyć będą młodziczki, a we własnej hali zagrają juniorki.

Jako pierwsze na parkiet wybiegną młodziczki, które zagrają w Dzierżoniowie. Podopieczne Martyny Michalak wygrały do tej pory jedno spotkanie, a trzy zdobyte punkty plasują je na piątej pozycji w Dolnośląskiej Lidze. Zwycięstwo może dać Kobierkom awans w tabeli.

Przed tygodniem KPR musiał uznać wyższość zespołu z Kątów Wrocławskich, który wygrał 30-28. Dziewięć razy do meczowego protokołu wpisała się wówczas Nela Wnęk i to ona jest najskuteczniejszą zawodniczką drużyny, a przy tym zajmuje pozycję wiceliderki klasyfikacji strzelczyń całej ligi.

Najbliższe rywalki kobierzyczanek, UKS Jedynka Dzierżoniów II, także zwyciężyły w jednym meczu. Gorszy bilans bramkowy plasuje je jednak na siódmym miejscu.

4. kolejka Dolnośląskiej Ligi Młodziczek
UKS Jedynka Dzierżoniów 2 – KPR Gminy Kobierzyce
środa, 25 października, 16:30

Wieczorem o czwarte zwycięstwo powalczą juniorki. Podopieczne Beaty Skalskiej meczem z Jelenią Górą zainaugurują drugą rundę Dolnośląskiej Ligi. 

W poprzedniej kolejce Kobierki musiały uznać wyższość liderek tabeli z Victorii Świebodzice, z którymi przegrały 23-40. Mimo porażki są drugą siłą ligi i tej pozycji chcą bronić w kontekście awansu do rozgrywek centralnych. Pozostałe drużyny wyprzedzają o sześć punktów. 

W środę rywalkami kobierzycanek będą zawodniczki MKS-u Vitamineo Jeleniej Góry, które zamykają stawkę i do tej pory zdobyły trzy punkty. W poprzedniej kolejce przegrały z SMS-em Zagłębiem Lubin 21-28. 

W pierwszej rundzie KPR wygrał starcie z jeleniogórzankami 36-11. 

Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole gospodyń są Justyna Pawełek i Nikola Wronkowska, a po stronie MKS-u Alina Los i Weronika Poznańska. 

6. kolejka Dolnośląskiej Ligi Juniorek
KPR Gminy Kobierzyce – MKS Vitamineo Jelenia Góra
środa, 25 października, 18:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *