2024-05-23

Kobierzyce: Juniorki KPR-u na turnieju w Gdyni

Juniorki KPR-u Gminy Kobierzyce w najbliższy weekend rozegrają kolejny etap zmagań w Mistrzostwach Polski. Podopieczne Beaty Skalskiej i Grażyny Janczak zagrają na turnieju w Gdyni.

Kobierzyczanki swoją grupę podczas 1/16 Mistrzostw Polski rozgrywały w stolicy, gdzie mierzyły się z KMKS Kraśnik oraz gospodyniami, UKS Varsovią Warszawa. Spotknie z KMKS-em zakończyło się pewną wygraną młodych Kobierek 37-30. Zgoła inny przebieg miało starcie z warszawiankami. Varsovia prowadziła do przerwy czterema bramkami, ale to kobierzyczanki przejęły incjatywę w drugiej części meczu. Szybko odrobiły straty i zachowały więcej zimnej krwi w samej końcówce, dzięki czemu wygrały 24-23. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w ekipie KPR-u były Justyna Pawełek i Zuzanna Bejmowicz, a wiele ważnych interwencji zanotowała Natalia Maćkowiak. 

Dwa zwycięstwa dały Kobierkom awans z pierwszego miejsca w grupie G. Turniej 1/8 MP rozegrają w Gdyni.O najlepszą ósemkę w kraju podopieczne Beaty Skalskiej i Grażyny Janczak walczyć będą z MTS-em Kwidzyn, Koroną Handball Kielce oraz gospodyniami, SPR-em Gdynia. 

W piątek KPR zmierzy się z zespołem z Kwidzyna, który awans do 1/8 MP wywalczył w Gnieźnie. MTS przegrał, co prawda 26-28 z gnieźniankami, ale dzień później pokonał 31-24 MKS MOS Śląsk Wrocław. Liderkami ofensywy Kwidzyna są Alicja Mrozek, Wiktoria Sarnecka oraz Karolina Monka.

Dzień później na drodze kobierzyczanek stanie Korona Handball Kielce – kielczanki były gospodyniami turnieju 1/16 MP i zajęły na nim drugie miejsce. Pokonały 27-20 SKS Kusy Kraków, ale przegrały po rzutach karnych z SPR-em Pogonią 1945 Zabrze. Najczęściej do bramki rywalek trafiały Amelia Łagożna i Nikola Leśniak. 

Poprzedni etap na własnym parkiecie rozgrywały także zawodniczki SPR-u Gdynia, które były niepokonane w starciach z KPR-em ROKiS-em Radzymin (43-37) oraz Młodzieżowym Towarzystwem Sportowym (36-15). Najwięcej bramek dla gdynianek zdobyły dotychczas Weronika Krynicka, Laura Dobek oraz Wiktoria Gierasimow.

Awans do dalszego etapu, czyli grona ośmiu zespołów otrzymają dwie drużyny.

Z Dolnego Śląska awans do 1/8 MP juniorek wywalczyły także zawodniczki MKS-u Victorii Świebodzice, które w Radomiu zmierzą się z zespołami AZS AWF Warszawa, KPR Ruch Chorzów oraz PreZero APR Radom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *