2024-07-27

Kobierzyce: I-ligowe derby nie dla Kobierek

KPR Gminy Kobierzyce uległ minimalnie w dolnośląskich, I-ligowych derbach MKS-owi Victorii Świebodzice. Kobierki przegrały 25-26.

Spotkanie już od pierwszych minut było bardzo wyrównane (4-4 w 13′). Obie drużyny postawiły twarde warunki w obronie, co wymuszało na rywalkach popełnianie błędów. Prowadzenie w pierwszej połowie przechodziło z rąk do rąk (8-7 w 26′). Po trzydziestu minutach trudno było wskazać zespół, który jest bliżej wygranej (10-10).

Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie (14-13 w 38′). Victorianki na kwadrans przed końcem meczu zdołały wypracować sobie niewielką przewagę, bo prowadziły już trzema bramkami (20-17 w 45′), ale podopieczne Grażyny Janczak nie odpuszczały. W ostatniej minucie, kiedy różnica wynosiła dwa trafienia, z linii siedmiu metrów pomyliła się Justyna Adamczewska (26-24 w 60′). Kobierzyczanki zdobyły bramkę kontaktową, ale nie zdążyły już doprowadzić do remisu. Ostatecznie przegrały 25-26.

KPR pozostanie ostatni w tabeli gr. B ligi kobiet. W sobotę trójkolorowe zmierzą się na wyjeździe ze Zgodą Ruda Śląska.

MKS Victoria Świebodzice – KPR Gminy Kobierzyce 26-25 (10-10)

Kobierki: Kiepura, Maćkowiak – Brzoza 3, Leśniak 5, Pawełek 10, Bej 4, Klub 1, Wronkowska, Smoleń 1, Siekańska, Janecka 1