2024-07-27

Kobierzyce: Hitowe starcie Kobierek

Już w środę niezwykle ważne spotkanie dla losów tabeli ORLEN Superligi Kobiet. Podopieczne Marcina Palicy posiadają znakomitą serię, lecz pojedynek z MKS-em URBIS Gniezno zapowiada się niezwykle wymagająco.

Kobierki w ostatniej kolejce zwyciężyły po rzutach karnych z Handball JKS Jarosław. Następnie w ORLEN Pucharze Polski KPR zmierzył się z Ruchem Chorzów, deklasując rywala. Było to 5. zwycięstwo z rzędu i 4. w 2024 roku.

Podczas tej serii zawodniczki z Kobierzyc zdobywają średnio 35 punktów na mecz, a wrażenie robi również dorobek Zoricy Despodovskiej, która podczas tych spotkań zdobyła 24 bramki.

Gnieźnianki do ostatniej kolejki posiadały passę 4 wygranych, lecz została ona przerwana przez drużynę MKS FunFloor Lublin, która po karnych dopisała do swojego dorobku 2 punkty.

KPR pojedynkował się ze środowym przeciwnikiem 3 razy i we wszystkich tych spotkaniach zwyciężył. Podczas rundy jesiennej, zawodniczki trenera Palicy triumfowały przed własną publicznością 32:27. Warto również dodać, że w drugiej połowie lutego Kobierzyczanki ponownie zagoszczą w Gnieźnie, ponieważ czeka ich jeszcze jeden mecz z MKS-em w ramach ORLEN Pucharu Polski.

Starcie MKS URBIS Gniezno – KPR Gminy Kobierzyce odbędzie się w środę (31 stycznia) o godzinie 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie. Bilety na to spotkanie można zakupić na stronie Ekobilet.pl. Transmisje z tego wydarzenie przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

źródło: kprkobierzyce.pl