2024-05-23

Rudnicki wzmacnia Panthers Wrocław

Kolejne polskie wzmocnienie w Panthers Wrocław. Do zespołu dołączył doświadczony zawodnik z Poznania – Jędrzej Rudnicki, który wesprze linię ofensywną wrocławian w nadchodzącym sezonie European League of Football.

Jędrzej Rudnicki to czołowy polski ofensywny liniowy, który w pierwszym sezonie ELF podpisał kontrakt z Barceloną Dragons, a następnie w sezonie 2022 przeniósł się do niemieckiej GFL, gdzie bronił barw Berlin Rebels. Na swoim koncie ma także mistrzostwo Hiszpanii wywalczone z Barceloną Dracs oraz grę dla chorwackich Zagreb Patriots. W Polsce reprezentował barwy Armii Poznań.

– Do Panthers dołączyłem ze względu na bardzo dobre opinie o całej organizacji, jak i również dzięki świetnemu składowi trenerskiemu oraz zapleczu treningowemu. Całość dopięło bardzo profesjonalne podejście. Panthers to świetnie zarządzana i prawdopodobnie najszybciej rozwijająca się organizacja futbolowa w Europie, która pokazuje, że drużyna z Polski może konkurować jak równym z równym z topowymi drużynami z Niemiec czy Austrii. Kibicom chciałbym powiedzieć, że nie mogę się doczekać ich niesamowitego dopingu na Stadionie Olimpijskim i każdym innym obiekcie, gdzie będą razem z nami. Cel na ten sezon to zagrać 22 września na Veltins-Arena i zdobyć mistrzostwo Europy! – zapowiada sam Rudnicki.

To kolejne nowe polskie nazwisko w rosterze Panthers Wrocław na sezon 2024. Niedawno do zespołu dołączył także Eryk Paszkiewicz, mający za sobą grę w Braunschweig NewYorker Lions i Lowlanders Białystok. 

Wrocławskie „Pantery” rozpoczną sezon European League of Football 26 maja. Wówczas podejmą na Tarczyński Arenie ekipę Berlin Thunder. Bilety na to wydarzenie trafiły już do sprzedaży. Pozostałe mecze domowe zespół rozegra na Stadionie Olimpijskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *