2024-10-18

Kobierki bez punktów w dolnośląskich derbach

KPR Gminy Kobierzyce po raz drugi w tym sezonie musiał uznać wyższość KGHM MKS Zagłębia Lubin. Mistrzynie Polski wygrały dolnośląskie derby 25-21.

Wynik spotkania otworzyła bramką z rzutu karnego Adrianna Górna, ale to kobierzyczanki na początku przejęły inicjatywę i szybko wyszły na prowadzenie 3-1 (5′). Kiedy trzy trafienia z rzędu dołożyła Magdalena Drażyk, KPR wciąż posiadał małą przewagę (4-6 w 15′). Zespół prowadzony przez Bożenę Karkut mógł jednak liczyć na wspomnianą wcześniej Górną, która po niecałych dwudziestu minutach gry miała na swoim koncie pięć bramek. Tyle samo trafień z rzędu zapisały na swoim koncie gospodynie, by zaraz później właśnie pięć bramek stracić (9-11 w 27′). Rzut karny na zakończenie pierwszej połowy obroniła Patrycja Chojnacka, a Kobierki zeszły do szatni przy wyniku 11-10.

Po zmianie stron Miedziowe przyspieszyły grę i powoli zaczęły odskakiwać rywalkom. Spora w tym zasługa duetu Przywara – Zima. Ta pierwsza pewnie radziła sobie w ataku, druga – notowała skuteczne interwencje w bramce Zagłębia (20-17 w 49′). Ostatecznie gospodynie wygrały 25-21.

MVP meczu wybrano Barbarę Zimę, a najlepszą zawodniczką w zespole KPR-u została Magda Drażyk.

Następnym meczem, który rozegrają podopieczne Marcina i Marka Paliców będzie spotkanie drugiej rundy kwalifikacji EHF Ligi Europejskiej. Wicemistrzynie Polski podejmą 5 października turecki zespół Armada Praxis Yalikavakspor.

KGHM MKS Zagłębie – KPR Kobierzyce 25:21 (10:11)

KGHM MKS Zagłębie Lubin: Maliczkiewicz, Zima – Jakubowska , Promis 2, Pankowska, Cavo 3, Fernendes 1, Guirassy , Grzyb 1, Janas, Przywara 6, Górna 6, Drabik , Weber 1, Matieli 4, Jureńczyk 1.
KPR Gminy Kobierzyce: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska, Pawełek, Drażyk 8, Kocińska, Zaleśny, Buklarewicz 5, Polańska, Holinska, Wiertelak 3, Kozioł 2, Ważna, Świerczek 2, Melekestseva 1.