2024-05-23

Alen Mustafić zawodnikiem Śląska Wrocław

Do Śląska Wrocław na zasadzie półrocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu dołącza Alen Mustafić. Bośniacki pomocnik będzie występował we Wrocławiu do końca sezonu 2023/24. Poznajcie sylwetkę i dotychczasową karierę nowego zawodnika Trójkolorowych.

Alen Mustafić to 24-letni defensywny pomocnik urodzony w Bośni i Hercegowinie. Do Wrocławia trafił z Odense BK – klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Danii. Swoją markę wyrobił jednak w Slovanie Bratislava, gdzie miał nawet szansę pokazać się na europejskiej scenie.

Pierwsze poważne kroki w piłkarskiej karierze Mustafić stawiał w bośniackim klubie FK Sarajewo. Jego następnym przystankiem był topowy klub na Słowacji, czyli Slovan Bratislava, z którego od razu udał się na wypożyczenie do niżej sklasyfikowanego FC Nitra. Po powrocie z wypożyczenia kariera Alena zdecydowanie poszybowała w górę. 

Mustafić stał się wtedy jedną z kluczowych postaci słowackiego klubu. Najlepiej świadczą o tym liczby – 57 rozegranych meczów, sześć bramek, 10 asyst i krajowy dublet w gablocie. Dodatkowo Alen zdołał poznać się z dobrej strony w rozgrywkach europejskich. Wystąpił łącznie w 9 spotkaniach w kwalifikacjach i rundzie grupowej Ligi Konferencji.

Taki sezon w wykonaniu Mustaficia naturalnie przyniósł za sobą zainteresowanie innych europejskich klubów. O defensywnego pomocnika zaczął zabiegać Odense BK, czyli zespół występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Danii. Dla Alena miał być to naturalny krok naprzód w jego piłkarskiej karierze, więc na zasadzie definitywnego transferu przeniósł się do Skandynawii.

Choć do Danii Mustafić trafiał jako potencjalny ‘’starter’’ w jedenastce, tak jednak nie wszystko ułożyło się po jego myśli. Na tym etapie sezonu Bośniak uzbierał na swoim koncie dwanaście występów, więc naturalnym dla niego krokiem było poszukanie nowego miejsca, w którym dalej będzie mógł rozwijać swój piłkarski warsztat. 

W tym miejscu pojawia się Śląsk Wrocław. Do lidera PKO BP Ekstraklasy niewątpliwie trafia piłkarz z wysokim potencjałem, który do końca sezonu 2023/24 będzie mieć czas pomóc zarówno drużynie — w walce o najwyższe cele, jak i również sobie — w powrocie do optymalnej dyspozycji i regularnej gry, której piłkarz w wieku 24 lat niewątpliwie potrzebuje jak najwięcej.

– Jesteśmy podekscytowani, że Alen do nas dołącza. Poszerzenie kadry było dla nas kluczowym wyzwaniem w zimowym oknie transferowym, dlatego cieszymy się, że dołącza do nas doświadczony zawodnik, w idealnym wieku dla piłkarza. Jestem przekonany, że wniesie wiele jakości do drużyny – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

– Wspólnie z Davidem Baldą obserwowaliśmy Alena od dłuższego czasu. Jest to niewątpliwie zawodnik gotowy do gry na najwyższym poziomie. Doda jeszcze więcej zdrowej rywalizacji w środku pola. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na to, jak zaprezentuje się przed wrocławską publicznością – dodaje prezes Śląska Wrocław, Patryk Załęczny

Pomocnik trafił do drużyny WKS-u na zasadzie półrocznego wypożyczenia do końca sezonu 2023/24 z opcją pierwokupu. Na boisku będzie występował z numerem 20.

– Bardzo się cieszę, że będę mógł zagrać w Śląsku. Dam z siebie wszystko i chcę pomóc drużynie w osiągnięciu celów. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu w nowych barwach i rywalizacji o miejsce w jedenastce! – zapewnia Alen Mustafić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *