2024-06-23

Aleksandra Żurek przedłuża swoją umowę z WKS-em

Aleksandra Żurek nadal będzie występować w barwach Śląska Wrocław. Obrończyni związała się z klubem nowym rocznym kontraktem.

Aleksandra Żurek w Śląsku Wrocław występuje od początku powstania sekcji piłki nożnej kobiet, choć w poprzednim sezonie musiała długo pauzować ze względu na odniesioną kontuzję. W minionych rozgrywkach wystąpiła w jedenastu spotkaniach.

– Ola Żurek to uniwersalna zawodniczka, która może występować zarówno na prawym wahadle, jak i boku obrony w ustawieniu z trzema lub czterema obrończyniami. Poprzedni sezon był dla niej trudny, ponieważ długo leczyła kontuzję stawu skokowego, której nabawiła się na początku sezonu. Teraz jednak po kontuzji nie ma już śladu, a od początku okresu przygotowawczego Ola tryska energią i optymizmem. Bardzo się cieszę, że dalej będziemy mogli korzyść z jej energii i umiejętności – mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

– Ola jest ważną postacią w naszym zespole i bardzo się cieszymy, że dalej gra z nami. To utalentowana piłkarka o dużym potencjale, co zresztą niejednokrotnie pokazywała na boisku. Myślę, że doszła już do pełni formy i w najbliższych rozgrywkach znów pokaże pełnię swoich możliwości, zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej – zaznacza koordynator sekcji piłki kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

Tych atutów w ofensywie Aleksandrze Żurek nie brakuje, bo przypomnijmy, że w sezonie 2021/2022 aż pięciokrotnie wpisywała się na listę strzelczyń w meczach WKS-u.

– Zostałam we Wrocławiu, bo wierzę w ten projekt i w całą drużynę. Jeszcze nie pokazałyśmy pełni naszych możliwości i czuję, że ten sezon może być właśnie tym “przełomowym”. Może nie będziemy faworytkami, ale dzięki ciężkiej pracy zbudujemy coś dobrego – mówi Aleksandra Żurek.

Kontrakt zawodniczki będzie obowiązywał przez najbliższe dwanaście miesięcy. Warto przypomnieć, że Aleksandra Żurek nadal będzie łączyła obowiązki zawodniczki i trenerki, bowiem wciąż będzie opiekować się dziewczęcym zespołem do lat 11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *