2024-05-29

Voinalovych zagra w Śląsku Wrocław

Andrii Voinalovych został nowym zawodnikiem Śląska. Zawodnik dołączył do WKS-u na zasadzie wypożyczenia z ukraińskiego Prometey.

Pierwsze lata swojej kariery ukraiński podkoszowy spędził w Chimiku Jużne. W sezonie 2021/22 przeniósł się do zespołu Kyiv Basket. Jeszcze w tych samych rozgrywkach zamienił drużynę z Kijowa na występujący w lidze estońsko-łotewskiej klub Valmiera Glass. 

Najlepszy w jego dotychczasowej karierze był poprzedni sezon, w którym Voinalovych występował w estońskim Tatru Ulikool Maks & Moortis, w barwach którego notował średnio 16,6 pkt, 4,9 zbiórki i 1,9 asysty. Przed startem obecnych rozgrywek dołączył do ukraińskiego BC Prometey, jednak wystąpił tam w zaledwie sześciu spotkaniach. 

Voinalovych to 23-letni zawodnik o dobrych warunkach fizycznych (205 cm wzrostu) Najlepiej odnajduje się na pozycji silnego skrzydłowego. Zawodnik jest już we Wrocławiu – w naszej lidze zadebiutuje w sobotę w meczu z PGE Spójnią Stargard, a w rozgrywkach EuroCupu będzie mógł występować od początku rundy rewanżowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *