2024-06-23

Trener Magiera po zwycięstwie z Pogonią

Śląsk Wrocław pokonał Pogoń Szczecin na ich stadionie 2:0. Po spotkaniu trener Jacek Magiera odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Jacek Magiera: Bardzo cieszymy się z tego, że wygraliśmy dzisiaj trzeci raz z rzędu i jest to dla nas świetny wieczór. Uważam, że drużyna zapracowała bardzo mocno na to, żeby ten mecz wygrać. Cieszy bardzo dobra pierwsza połowa, gdzie byliśmy zespołem, który wyprowadzał dobre kontry. Objęliśmy prowadzenie w 20. minucie, potem jeszcze była szansa na to, żeby pokusić się o podwyższenie wyniku. 

W drugiej połowie spodziewaliśmy się intensywnych ataków Pogoni i tak też było, natomiast wielkie słowa uznania dla zawodników za determinację, wolę walki i chłodną głowę. Również za to, że podejmowali dobre decyzje, byli razem, blisko siebie. I oczywiście za to, że wyprowadzili w najważniejszym momencie decydujący cios na 2:0.

Oczywiście cieszymy się dziś, jednak przed nami kolejny mecz. W niedzielę o 12:30 zagramy u siebie z Jagiellonią Białystok, dlatego dziś trochę radości, ale najważniejsza jest regeneracja i odpowiednie podejście do kolejnego spotkania. Teraz wracamy do Wrocławia i przygotowujemy się do meczu z Jagiellonią.

Na tę chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, jak poważna jest kontuzja Nahuela. Rokowania sią takie, że niestety zawodnik będzie musiał poddać się zabiegowi, natomiast potwierdzenie tego będziemy mieli dopiero po powrocie do Wrocławia i szczegółowych badaniach. Szkoda, bo wiadomo, że jest to dla nas bardzo ważny zawodnik, natomiast takie sytuacje w sporcie się zdarzają. Jest to raczej pewne, że nie zagra z Jagiellonią, więc oby jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia. 

Powtórzę jeszcze raz to co mówię od tygodnia – nie wyobrażam sobie i nie ma mojej zgody na to, żeby Erik Exposito odszedł ze Śląska Wrocław. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *