2024-04-22

Śląskowi przedstawciele w swoich reprezentacjach

Przerwa reprezentacyjna dla niektórych zawodników to szansa na chwilę oddechu i spokoju. Niektórzy z nich jednak otrzymuję tę wyjątkową szansę reprezentowania własnych barw narodowych. Sprawdźmy marcowy harmonogram kadrowiczów ze Śląska Wrocław.

Michał Wróblewski, Łukasz Bejger, Aleks Petkov i Yehor Matsenko. Uczestnictwem tej czwórki będziemy się ekscytować podczas marcowego zgrupowania. Co czeka piłkarzy Śląska? 

Michał Wróblewski – Polska U17 

20.03, godz. 14:00 – Polska vs. Bośnia i Hercegowina
23.03, godz. 14:00 – Polska vs. Białoruś 
26.03, godz. 14:00 – Czechy vs. Polska 

Przed Michałem Wróblewskim i reprezentacją Polski do lat 17 ostatnia runda eliminacji przed mistrzostwami Europy. By bezpośrednio awansować, trzeba zwyciężyć grupę, co z pewnością nie będzie łatwym wyzwaniem. Jednak nawet w przypadku potknięcia szanse na awans wciąż będą dzięki klasyfikacji drugich miejsc. Wydaje się, że dwa zwycięstwa wystarczą, by cieszyć się kolejną europejską imprezą, ale Polska przystępuje do rywalizacji z jednym celem – wygrać grupę. Mocno trzymamy kciuki za „Wróbla” i jego kolegów. 

Łukasz Bejger – Polska U21

21.03, godz. 17:30 – Izrael vs. Polska
26.03, godz. 15:00 – Polska vs. Bułgaria 

Łukasz Bejger jest ważną częścią reprezentacji do lat 21, która wciąż zaciekle walczy o awans na młodzieżowe Euro. Po porażce z Niemcami podczas listopadowego zgrupowania nie ma już miejsca na błędy i wpadki. Dwa eliminacyjne mecze z Izraelem oraz Bułgarią nie będą łatwe, ale by zachować szanse na bezpośredni awans, trzeba będzie je wygrać. Drużynę pod przewodnictwem Adama Majewskiego bez wątpienia na to stać. 

Aleks Petkov – Bułgaria

22.03, godz. 14:00 – Bułgaria vs. Tanzania
25.03, godz. 17:00 – Azerbejdżan vs. Bułgaria 

Aleks Petkov staje przed dużą szansą na dopisanie sobie występów numer 7. i 8. w barwach reprezentacji Bułgarii. Jego kraj bierze udział w nowopowstałym turnieju „FIFA Series”, którego celem jest umożliwienie rozgrywania meczów towarzyskich pomiędzy drużynami z innych kontynentów. Z tego powodu Azerbejdżan, Bułgaria oraz Tanzania spotkają się w Baku, gdzie rozegrają miniturniej. Faworytem tej rywalizacji wydają się być Petkov i spółka. 

Yehor Matsenko – Ukraina U23

22.30, godz. 19:00 – Ukraina vs. Maroko
25.03, godz. 11:15 – Japonia vs. Ukraina

Yehor Matsenko otrzyma szansę na debiut w narodowych barwach w reprezentacji olimpijskiej. Drużyna pod przewodnictwem Rusłana Rotana wybierze się na zgrupowanie do Japonii, które zostanie zwieńczone meczem towarzyskim z gospodarzami. Trzymamy kciuki za Yehora, bo dobry występ podczas zgrupowania może znacznie ułatwić mu drogę do kadry olimpijskiej, która już latem ruszy do Paryża, by walczyć o medale. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *