fbpx

Śląsk remisuje wygrany mecz

Za nami niezwykle emocjonujące spotkanie na Stadionie Wrocław. Niestety, wrocławianie, choć dominowali przez większą część meczu, podzielili się punktami z Pogonią, remisują 2:2.

Nie da się ukryć, że dzisiejsze spotkanie na wrocławskim stadionie stało na dobrym poziomie. Duża w tym zasługa podopiecznych Vitezslava Lavićki, którzy rozgrywali dobre spotkanie, choć ewidentnie szczęście im nie dopisywało.

Najpierw, w 23. minucie Israel Puerto sprokurował rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Frączczak. Ten cios podziałał mobilizująco na Trójkolorowych, którzy jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie!
W 29. minucie za karnego zrehabilitował się Puerto, który głową posłał piłkę do siatki, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut z fantastyczną kontrą wyszli wrocławianie, którą celnym strzałem prawą nogą zakończył Przemysław Płacheta!

Początek drugiej odsłony to ponowna dominacja WKS-u. Wydawało się, że sprawa trzeciej bramki to tylko kwestia czasu, jednak w kolejnej fazie meczu to młodzież ze Szczecina wzięła sprawy w swoje ręce, spychając WKS Śląsk do defensywy. W 84. minucie ich determinacja zakończyła się golem młodego Kacpra Smolińskiego, który tym samym ustalił wynik meczu na 2:2.

Wrocławianie zremisowali wygrany mecz i chyba tym samym pożegnali się z szansą gry w eliminacjach Ligi Europy. Cień nadziei to korzystne wyniki w pozostałych spotkaniach PKO Ekstraklasy.

WKS Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 2:2 (2:1)

Bramki: Puerto 29, Płacheta 45+3 – Frączczak 23, Smoliński 84