2024-06-22

Śląsk będzie organizował Memoriał Franciszka Tokarskiego

Tokar Cup – memoriał Franciszka Tokarskiego – na stałe zagości w kalendarzu działań Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Turniej będzie organizowany wspólnie z Polonią Nysa, czyli klubem, w którym Franek zbierał pierwsze piłkarskie szlify.

Franciszek Tokarski był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, zespołu U14, do którego dołączył z naszego klubu partnerskiego – Polonii Nysa. Utalentowany piłkarz w grudniu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi, po którym toczył walkę o swoje zdrowie i życie. Rodzina Śląska pomagała mu na różnych płaszczyznach, m.in. organizując turniej charytatywny Tokar Cup czy też podejmując wiele innych inicjatyw charytatywnych. Franek wykazał się ogromną siłą woli, przez kilka miesięcy tocząc walkę o powrót do zdrowia. Niestety, młody piłkarz odszedł w pierwszych dniach kwietnia.

– Franek był utalentowanym chłopcem, który wyróżniał się wielką walecznością. Pokazywał ją przed wypadkiem na boisku, pokazywał po nim, walcząc o powrót do zdrowia. Jako klub i Akademia od początku bardzo mocno wspieraliśmy zarówno jego osobę, jak i bliskich w wielu obszarach. Było to zdecydowanie jedno z najważniejszych działań w funkcjonowaniu Akademii, któremu podporządkowaliśmy wiele kwestii – mówi Patryk Kajderowicz, wicedyrektor Akademii WKS-u.

– Za sprawą prowadzonych działań charytatywnych w internecie, podczas „Tokar Cup”, w trakcie meczu Śląska Wrocław w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy,czy też inicjatyw prowadzonych w innych miejscach – zebrano setki tysięcy złotych służących jako wsparcie w walce Franka. Z wielkim bólem przyjęliśmy informację o jego śmierci – dodaje.

Decyzją władz klubu i Akademii, we współpracy z naszym partnerem, Polonią Nysa, postanowiliśmy w kalendarz roczny na stałe wpisać turniej „Tokar Cup”, jako memoriał ku pamięci Franka. Turniej rozgrywany będzie w każdym roku, w okresie zimowym – na zmianę we Wrocławiu i w Nysie.

– „Tokar Cup” pozwolił na otwarcie serc do pomocy wielu ludziom, zjednoczył dużo środowisk, zjednał kolejne osoby – wszystko to dzięki Frankowi i z myślą o nim. Dlatego też pragniemy kontynuować organizację tego wydarzenia, tym razem we współpracy z naszym partnerem, czyli klubem z Nysy. Turniej realizowany będzie ku pamięci Franka, natomiast będzie niósł ze sobą za każdym razem również wartość charytatywną dedykowaną wybranemu celowi. W turnieju każdorazowo wezmą udział kluby partnerskie, a także zorganizowany zostanie „mecz gwiazd” – wyjaśnia Patryk Kajderowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *