2024-04-22

Samiec-Talar z nowym kontraktem w Śląsku

Kolejny zawodnik przedłuża współpracę z WKS-em. Po porozumieniach z Rafałem Leszczyńskim, Petrem Schwarzem oraz Matiasem Nahuelem, nowym kontraktem ze Śląskiem Wrocław związał się Piotr Samiec-Talar. Pomocnik Wojskowych podpisał umowę do 30 czerwca 2027 roku.

Pochodzący ze Środy Śląskiej zawodnik jest jednym z tych, którzy z WKS-em związani są od bardzo dawna. Swoją karierę zaczynał co prawda w Polonii Środa Śląska, jednak do juniorskiej drużyny wrocławskiego zespołu trafił już w 2017 roku, jako 16-latek. Od 2018 roku jest członkiem pierwszej drużyny. Pierwszy mecz w barwach Trójkolorowych rozegrał w sezonie 2018/2019 z Miedzią Legnica.

W Śląsku stopniowo się rozwija i robi kolejne kroki w piłkarskiej karierze. Zbierał doświadczenie również w innych klubach – Widzewie Łódź oraz GKS-ie Katowice, do których był wypożyczany odpowiednio w sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022.

Eksplozja jego formy nastąpiła w tym roku. Piotr Samiec-Talar wykręca znakomite liczby w PKO BP Ekstraklasie i jest kluczowym piłkarzem ekipy mistrzów jesieni. Na jego koncie są cztery gole oraz cztery asysty.

– Piotr to bardzo cenny piłkarz w naszej drużynie. Wspólna ciężka praca i zaufanie sprawiły, że możemy cieszyć się jego świetnymi występami. Jego postawa w tym sezonie pokazuje, że jest w nim ogromny potencjał, który coraz częściej widać na boisku. Wraz z trenerem Jackiem Magierą jesteśmy pełni podziwu dla jego rozwoju. Chcemy razem sięgać jeszcze wyżej – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

– Bardzo się cieszę z tego, że zostaję w Śląsku na dłużej. Spędziłem tu już wiele lat i związałem się z tym klubem. Jestem szczególnie zadowolony z tego sezonu, w którym wraz z klubem piszemy naprawdę fajną historię. Za zaufanie chcę się odwdzięczać na boisku – komentuje Piotr Samiec-Talar.

Dodajmy, że na koncie Piotra jest już 57 rozegranych spotkań na szczeblu PKO BP Ekstraklasy. W nich pomocnik zdobył pięć goli i zaliczył sześć asyst.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *