2024-05-26

Rafał Leszczyński przedłużył umowę ze Śląskiem

Bramkarz Śląska Wrocław złożył podpis pod nowym kontraktem. ”Leszczu” przedłużył swoją umowę do końca sezonu 2026/2027.

31-letni golkiper dołączy do ekipy Trójkolorowych przed sezonem 2022/2023 z drużyny Chrobrego Głogów. Zadebiutował on w zespole Śląska Wrocław na boiskach ekstraklasy w domowym meczu z Górnikiem Zabrze w 12. kolejce sezonu 2022/2023. Zwyciężyliśmy to spotkanie 4:1.

– Naszym zadaniem jest wzmacnianie zespołu nowymi zawodnikami, lecz też zrobić co w naszej mocy, by go nie osłabiać. Rafał i Petr to niezwykle istotne postacie dla drużyny i niezwykle się cieszymy, że zostają z nami na dłużej. To zdecydowanie pomoże nam w realizacji planów krótko i długoterminowych – opowiedział Paweł Załęczny.

O golkiperze zrobiło się głośno w 2014 roku, kiedy to w efekcie bardzo dobrych występów w Dolcanie Ząbki na poziomie I ligi zapracował na powołanie do reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę. W Biało-Czerwonych barwach zadebiutował w sparingowym pojedynku z reprezentacją Norwegii. W barwach WKS-u 31-latek rozegrał już 39 spotkań, w których łącznie zachował 11 czystych kont. W tym sezonie Rafał jest jedną z najważniejszych postaci lidera PKO BP Ekstraklasy. 

– Chciałem zostać w Śląsku, więc cieszę się, że udało się podpisać nową umowę. Wraz z rodziną jesteśmy szczęśliwi we Wrocławiu, ja również czuję się dobrze w klubie – wypowiedział się nasz bramkarz.  

Kontrakt Rafała Leszczyńskiego, wygasający w czerwcu 2024 roku, został przedłużony o kolejne trzy lata. Rafał gra z nami do końca czerwca 2027!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *