2024-05-23

Piłkarki WKS-u poprowadziły zajęcia dla dzieci

Piłkarki Śląska Wrocław w środę poprowadziły zajęcia dla najmłodszych w ramach programu „Sport jest fajny”. W mini-treningu, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ulicy Suwalskiej uczestniczyło ponad setka młodych sportowców!

Sala gimnastyczna placówki w środowe przedpołudnie zamieniła się w prawdziwą świątynię piłkarskiego treningu. Młodzi adepci mogli zmierzyć się z ćwiczeniami, które występują na profesjonalnych treningach pierwszych zespołów Śląska Wrocław.– Sport jest fajny. Takie hasło przyświecało nam podczas eventu w Zespole Szkolno-Przedszkolnych nr 12 i mamy nadzieję, że uczestnicy naszych zajęć faktycznie mogli się przekonać do uprawiania sportu. Chociaż z drugiej strony patrząc na ich entuzjazm i zaangażowanie, chyba można być o to spokojnym – mówi z uśmiechem Edyta Wieruszewska, prezes Fundacji Śląsk Wrocław. – Uczniowie w różnym wieku mogli się zmierzyć z ćwiczeniami, które na co dzień wykonują piłkarze i piłkarki na treningach, oczywiście były one dostosowane do wieku naszych uczestników. Cieszyć może również fakt, że Śląsk Wrocław został przywitany w placówce z otwartymi ramionami, za co bardzo dziękujemy – dodaje.

Zajęcia dla najmłodszych – których ostatecznie pojawiło się ponad setka – prowadziły Julia Maskiewicz, Oliwia Krysman i Martyna Buś.– Dzisiejsze zajęcia były bardzo intensywne i oczywiście sportowe! Mogłyśmy w krótkim czasie pokazać dzieciom najważniejsze środki treningowe w jednostce piłkarskiej oraz przybliżyć im to jak trenują zawodniczki naszej akademii. Na naszych treningach i takich zajęciach każdy uczestnik podwyższa swoją wydolność, usprawnia się fizycznie i oczywiście po takiej aktywności szeroko się uśmiecha. Tak było też dzisiaj – podkreśla Julia Maskiewicz. Dla obrończyni WKS-u prowadzenie takich zajęć to nie „pierwszyzna”, bowiem na co dzień jest trenerką zespołu U13 Śląska.

– Moim zadaniem, jako trenerki, jest przede wszystkim wychowanie świetnych dziewczyn, które przy okazji będą dobrze grać w piłkę. Oczywiście kładziemy zdecydowany nacisk na piłkę nożną, ale zasady takie jak FairPlay czy dyscyplina są dla mnie równie ważne – podkreśla trenerka Maskiewicz.Młodzi sportowcy w środę zmierzyli się z grą w piłkę nożną na większych i mniejszych boiskach oraz na torze sprawnościowym, gdzie trzeba było wykazać się koordynacją ruchową, na torze piłkarskim, gdzie ważniejsza była technika oraz na torze zręcznościowym – tam ważna była koncentracja i szybkość działania.

Młodzi sportowcy po zakończeniu zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. A co najważniejsze – wszyscy dobrze się bawili i miło (oraz aktywnie!) spędzili czas.Organizatorem eventu pn. „Sport jest fajny!” realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „MIKRO GRANTY – EDYCJA II” była Fundacja WKS Śląsk Wrocław. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *