2024-05-23

Oszust dołączył do sztabu Śląska Wrocław

Mateusz Oszust podpisał umowę ze Śląskiem Wrocław, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2024 roku. 31-latek dołączy do sztabu Jacka Magiery jako trener przygotowania motorycznego. Funkcję tę łączyć będzie z pracą w sztabie szkoleniowym seniorskiej reprezentacji Polski.

– Choć podczas swojej kariery piłkarskiej byłem bramkarzem, tak jednak zawsze interesowała mnie sfera fizyczności. Ukończyłem Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny – na kierunku fizjoterapii, a później zacząłem rozwijać się w kierunku treningu motorycznego czego dowodem jest ukończenie przeze mnie kilkunastu prestiżowych kursów.  Pracuję jako trener przygotowania fizycznego już od kilku ładnych lat – powiedział Oszust. 

Pochodzący z Lublina bramkarz w trakcie swojej kariery reprezentował m.in. Motor Lublin, Orlęta Łuków, Hutnik Warszawa.  Po zawieszeniu butów na kołek 31-latek pracował jako trener przygotowania motorycznego w Radomiaku Radom, Legii Warszawa, Motorze Lublin, kilka lat spędził również w Wiśle Płock. Był też członkiem sztabu Reprezentacji Polski U21. Ostatnie pół roku przebywał w warszawskiej Polonii, gdzie od listopada łączył obowiązki z pracą w sztabie pierwszej Reprezentacji Polski. 

– Jestem zadowolony, że mogę pracować w Śląsku Wrocław. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże drużynie wskoczyć na kolejny poziom. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy i nowego etapu w moim życiu – mówi trener. 

31-letni trener będzie łączył obowiązki w Śląsku Wrocław z reprezentacją Polski. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *