2024-06-22

Mateusz Żukowski zostaje w Śląsku Wrocław

Kontrakt skrzydłowego Śląska Wrocław – Mateusza Żukowskiego – został przedłużony o dwa kolejne sezony.

Mateusz Żukowski dołączył do drużyny Śląska Wrocław na początku sezonu 2023/24 i podpisał roczną umowę, ale w związku z rozegraniem odpowiedniej liczby spotkań, kontrakt polskiego skrzydłowego został przedłużony do końca czerwca 2026 roku. 

22-latek zabebiutował w trójkolorowych barwach 29 lipca ubiegłego roku podczas przegranych derbów Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin. Łącznie rozegrał 27 spotkań dla pierwszego zespołu i zdobył jednego gola. W spotkaniu z Cracovią dopadł piłkę na połowie boiska, przeprowadził fenomenalny rajd i sprytnie zapakował piłkę do siatki. 

Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk, Lecha Poznań i Rangers F.C. zaliczył również krótki epizod w drużynie rezerw. Skrzydłowy spisał się tam świetnie – w trzech meczach strzelił cztery gole. Sam Jacek Magiera przyznaje – to było mu bardzo potrzebne: 

– Mateusz Żukowski pokazuje, że trzeba czasami na niego czekać. Niektórzy z zawodników potrzebują więcej czasu, żeby „odpalić’’. Celowo go odstawiłem na trzy mecze Ekstraklasy, aby w rezerwach nabrał pewności siebie.

No i trzeba przyznać, że nabrał. „Żuko” stał się ważną częścią rotacji i w końcowej fazie sezonu był w bardzo dobrej dyspozycji, pomagając drużynie w zdobyciu srebrnych medali mistrzostw Polski. Miło nam zatem ogłosić, że skrzydłowy pozostaje z nami na dwa kolejne sezony. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *