2024-06-22

Kibice Śląska pomagają Piotrusiowi

Ponad 34 tysiące złotych zebrano do puszek podczas dwóch ostatnich domowych meczów Śląska w ramach charytatywnej zbiórki dla Piotrka Szliwy.

Ponad 34 tysiące złotych zebrano do puszek podczas dwóch ostatnich domowych meczów Śląska w ramach charytatywnej zbiórki dla Piotrka Szliwy. 5-latek z Dolnego Śląska zbiera pieniądze na leczenie dystrofii mięśniowej.

Piotrek to dzielny i aktywny chłopiec, który jednak musi zmagać się ze straszną chorobą, do niedawna uznawaną za nieuleczalną. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a to choroba osłabiająca mieśnie, prowadząc do paraliżu kończyn, a następnie atakująca również płuca i serce. Śląsk Wrocław postanowił wesprzeć chłopca.

Zawodnicy pierwszej drużyny nagrali specjalne video #16dlaPiotrusia. Symboliczne 16 podbić piłki nawiązywało aż do 16 milionów złotych, które musi zebrać rodzina chłopca na leczenie w USA. Piłkarze do wyzwania nominowali kolejne kluby, a w akcji udział już wzięły m.in. Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź czy Panthers Wrocław. I ciągle dołączają kolejne.

Zbiórkę dla Piotrusia prowadzono również podczas ostatnich domowych meczów WKS-u, przeciwko Cracovii i Radomiakowi. W sumie wolontariusze zebrali do puszczek prawie 34,5 tysiąca zotych.

Zapraszamy do wpłat na rzecz Piotrusia w serwisie siepomaga.pl. Wpłacać można TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *