2024-05-29

Leszczyński w jedenastce kolejki

Za swoją bardzo dobrą postawę w meczu z Radomiakiem Radom do jedenastki 16. kolejki PKO Ekstraklasy został wybrany bramkarz Śląska – Rafał Leszczyński.

Trójkolorowi na zakończenie szesnastej serii gier wygrali z Radomiakiem Radom na ich stadionie. Jedną z najjaśniejszych postaci tamtego wieczoru był golkiper WKS-u Rafał Leszczyński, który swoimi interwencjami i przede wszystkim obronioną jedenastką sprawił, że drużyna wywiozła 3 punkty z bardzo trudnego terenu. 

– Wiedzieliśmy, że teren tutaj jest bardzo ciężki. Przez to tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Mamy naprawdę charakterny zespół. Zasuwamy jeden za drugiego i chyba to widać. Na boisku cieszymy się z małych rzeczy i to nas buduje. – mówił na gorąco po spotkaniu Leszczyński.

Wyjazd do Radomia Rafał na pewno będzie wspominał bardzo miło. Bramkarzowi Śląska udało się obronić jego pierwszy rzut karny na poziomie Ekstraklasy, a do tego jest aktualnie najdłużej niepokonany spośród wszystkich golkiperów w lidze. Gola nie stracił przez łącznie 192 minuty. 

Naszemu zawodnikowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne czyste konto w sobotnim meczu z Rakowem Częstochowa. Początek tego spotkania o 17:30.

XI 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy: LESZCZYŃSKI (ŚLĄSK WROCŁAW), Czerwiński (Piast Gliwice), Kopacz (Zagłębie Lubin), Ghita (Cracovia), Nowak (Raków Częstochowa), Domański (Stal Mielec), Klimek (Widzew Łódź), Zapolnik (Puszcza Niepołomice), Eppel (Warta Poznań), Szkurin (Stal Mielec)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *