2024-04-22

Kolejne nazwisko z NFL do Panthers

Kolejne nazwisko z przeszłością w NFL melduje się w Panthers Wrocław – do zespołu dołączył Michael Sam – były gracz St. Louis Rams i Dallas Cowboys! Amerykanin wzmocni sztab szkoleniowy wrocławian, w którym obejmie rolę trenera linii defensywnej.

Wielkie nazwisko we Wrocławiu

Michael Sam w 2014 roku został wybrany z siódmej rundzie draftu NFL przez St. Louis Rams, gdzie zagrał w czterech spotkaniach przedsezonowych. Następnie trafił do składu treningowego Dallas Cowboys. Z uwagi za zaangażowanie we wsparcie mniejszości koszulka Sama jest jednym z najlepiej sprzedających się jerseyów debiutantów w historii NFL, a sam futbolista otrzymał nawet gratulacje od prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy.

Po zakończeniu przygody z NFL w 2015 roku Sam podpisał kontrakt z Montreal Alouettes występujących w kanadyjskiej CFL. W sezonie 2022 powrócił do futbolu, zasilając skład Barcelony Dragons – najpierw jako trener, a następnie jako zawodnik. Sam na swoim koncie ma takie wyróżnienia jak Second-team All-ELF, Unanimous All-American, SEC Defensive Player of the Year czy First-team All-SEC.

Co istotne Sam rozpoczął karierę w NCAA na University of Missouri, gdzie zwerbował go Craig Kuligowski – aktualnie koordynator defensywy Panthers Wrocław, a wówczas trener linii defensywnej Missouri Tigers.

– To kolejny ważny krok w budowie naszego sztabu szkoleniowego. Jestem przekonany, że Michael Sam doskonale poradzi sobie z naszą linią defensywną i wniesie do zespołu nową energię. Czujemy, że nasza drużyna staje się coraz bardziej kompletna! – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

– Dołączyłem do Panthers między innymi dlatego, że chciałem pracować z trenerami Christensenem i Kuligowskim. Trener „Kool” zajmował się linią defensywną kiedy grałem na Uniwersytecie Missouri, a Trener „C” był tam koordynatorem ofensywy, zanim przeszedł do Wyoming. Obydwoje szkolili się pod wodzą słynnego Gary’ego Pinkela. W swoim pierwszym roku jako HC Dave Christensen poprowadził Panthers do fazy play-offs. To zespół pełen zawodników, którzy są zdeterminowani, aby wywalczyć mistrzostwo. Dzięki grze w Europie zyskałem wielki szacunek dla futbolu za oceanem. Zawodnicy są chętni do nauki, a przy odpowiednim szkoleniu mogą wejść na kolejny poziom. Panthers Nation, pamiętajcie, że potrzebujemy Waszego wsparcia! Jestem przekonany, że to będzie świetny sezon! – komentuje osobiście Michael Sam.

Panthers coraz bliżej sezonu

Oprócz Sama przed sezonem 2024 do Panthers Wrocław dołączył także inny Amerykanin z przeszłością w NFL – Matt Cole – wide receiver, który ma za sobą grę w Miami Dolphins, New York Jets, New York Giants, Carolina Panthers, Seattle Seahawks, Washington Commanders oraz San Francisco 49ers.

Michael Sam to szóste nazwisko w sztabie trenerskim Panthers Wrocław na sezon 2024. Oprócz trenera głównego Dave Christensenanależą do niego także Craig Kuligowski (DC), Gabe Landa (OC), Sam Gooding (OL Coach) oraz Marquis Griffin (DB Coach).

Panthers Wrocław rozpoczną sezon European League of Football 26 maja od arcyciekawego meczu na Tarczyński Arenie. Ich przeciwnikiem będą goście ze stolicy Niemiec – ekipa Berlin Thunder. Bilety na to wydarzenie trafiły już do sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *