2024-07-27

Kobierzyce: KPR w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Podopieczne Marcina Palicy zaliczyły najwyższe zwycięstwo w obecnym sezonie, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Zawodniczki KPR-u od początku naciskały na mniej doświadczone przeciwniczki. W 15 minucie Kobierki prowadziły 10:4, a do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 21:9 na korzyść przyjezdnych. Po zmianie stron trzecia drużyna ORLEN Superligi Kobiet nie zwalniała tempa i raz za razem skutecznie finalizowała ataki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 47:18 dla szczypiornistek z Kobierzyc. Warto zaznaczyć, że Ruch przystąpił do starcia w eksperymentalnym zestawieniu.

Na pochwałę z pewnością zasługuje trio Despodovska-Kocińska-Kozioł, które łącznie zafundowało przeciwniczkom 23 bramki. Po 5 trafień dołożyły Drażyk oraz Melekestseva.

Dla Kobierzyczanek było to 5. zwycięstwo z rzędu. Godny odnotowania jest fakt, iż podczas tej serii piłkarki zdobywają średnio 35 bramek na mecz, tracąc blisko 25 bramek.

Kolejne spotkanie zawodniczek trenera Palicy odbędzie się 31 stycznia o godzinie 18:00 w Gnieźnie, gdzie Kobierki zmierzą się z miejscowym MKS-em. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.