2024-05-23

Kobierzyce: KPR w drodze po kolejne zwycięstwo

Już dziś Kobierzyczanki rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym roku. Podopieczne Marcina Palicy staną przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu.

Przed tygodniem oglądaliśmy świetne zawody w wykonaniu KPR-u. 3. zespół ligowej tabeli świetnie organizował się w defensywie, dokładając do tego zabójcze kontrataki. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anastasiya Melekestseva. Obrotowa była bezlitosna dla rywalek, trafiając aż 12 bramek. Drużyna z Kalisza zajmuje ostatnie miejsce w ORLEN Superlidze Kobiet z dorobkiem 2 punktów. W 11. serii gier MKS uległ wiceliderowi z Lublina 26:38.

W starciu obu ekip podczas rundy jesiennej, Kobierzyce zwyciężyły pewnie przed własną publicznością 33:26. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że gospodynie niedzielnego pojedynku nie są tą samą drużyną, która mierzyła się z Kobierkami przed kilkoma miesiącami. Głos na ten temat zabrał Marcin Palica.

– To kompletnie inny zespół niż we wrześniu. Pojawił się nowy trener, który wprowadził swój pomysł na grę i musimy być odpowiednio do tego przygotowani. Kluczem do zwycięstwa będzie konsekwencja i skuteczność. Po spotkaniu z Galiczanką jesteśmy pozytywnie nastawieni, chcemy iść za ciosem i wrócić do Kobierzyc z kompletem punktów.

Zawodniczki KPR-u w obu poprzednich starciach ligowych zanotowały ponad 70 trafień. MKS lideruje w liczbie straconych bramek, co może zwiastować niezwykle otwarty mecz, obfitujący w sporą liczbę akcji ofensywnych. 

Niedzielne spotkanie (14 stycznia) rozpocznie się o godzinie 16:00 w Arenie Kalisz. Pojedynek będzie transmitowany na stronie Emocje.TV. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *