2024-05-29

Kobierzyce: KPR na wyjeździe w Piotrkowie

Podopieczne Marcina Palicy zmierzą się w sobotę z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski w ramach 16. serii ORLEN Superligi Kobiet.

Kobierzyczanki idą jak burza, a do jutrzejszego starcia podchodzą w roli zdecydowanego faworyta. Trudno się dziwić, gdyż piłkarki KPR-u ostatnią porażkę poniosły trzy miesiące temu. Od tego momentu zwyciężyły siedmiokrotnie i zrównały się ilością punktów z wiceliderem rozgrywek, którym jest MKS FunFloor Lublin.

Ostatnie dwa starcia były bardzo wymagające dla trzeciej drużyny ligowej tabeli, lecz konsekwencja i znakomite przygotowanie pozwoliło zwyciężyć przeciwko zespołom z Gniezna i Koszalina. Znakomita seria przekłada się również na świetne występy indywidualne, które pozwoliły sięgnąć Katarzynie Cygan po tytuł najlepszej zawdoniczki ORLEN Superligi Kobiet w styczniu.

Piotrcovia okupuje piątą lokatę, lecz po znakomitej końcówce ubiegłego roku przyszedł kryzys. Gospodynie sobotniego meczu mają na koncie cztery porażki z rzędu i potrzebują punktów, ponieważ ekipy z Elbląga i Koszalina tylko czekają na kolejne potknięcia dające awans.

Historia starć obu zespołów, które zmierzą się ze sobą w sobotę jest bardzo bogata. Bilans bezpośrednich spotkań wynosi 18:9 na korzyść KPR-u. W 2023 roku drużyny mierzyły się ze sobą czterokrotnie i tylko raz wygrał klub z Piotrkowa Trybunalskiego. W rundzie jesiennej Kobierzyczanki zwyciężyły przed własną publicznością 32:16.

Mecz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce odbędzie się w sobotę 10 lutego o godzinie 18:00 w Hali sportowo-widowiskowej ’’RELAX”. Bilety na spotkanie można zakupić na witrynie eventim.pl, a transmisję z tego pojedynku przeprowadzi strona Emocje.TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *