2024-04-22

Duży talent podpisał umowę ze Śląskiem

Jeden z wyróżniających się piłkarzy w Akademii Śląska i reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej – Bartosz Szywała – związał się profesjonalnym kontraktem z WKS-em. Umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2025/2026.

Bartosz Szywała to aktualny mistrz Polski U15 ze Śląskiem Wrocław, a także etatowy reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej. Obecnie również przebywa na zgrupowaniu kadry U15, która wkrótce rozegra towarzyski dwumecz z Włochami. Szywała to utalentowany pomocnik, który regularnie występuje ze starszymi zawodnikami. Przed rokiem, wspomniane mistrzostwo Polski U15, zdobył w wieku 14 lat, a obecnie łączy występy w drużynach Śląska U15 i U17.

– Cieszymy się, że Bartek podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w Śląsku. Jak dotąd robi stałe postępy i jestem przekonany, że jeśli nadal będzie tak pracował, wkrótce zobaczymy go w akcji na Tarczyński Arenie. Chcemy mu stworzyć najlepsze warunki do rozwoju – mówi prezes Śląska, Patryk Załęczny.– „Siwy” wyróżnia się w starszym roczniku, notując asysty i bramki oraz będąc ważną postacią zespołu. W swojej grze bazuje na przebojowości, jest świetny w rywalizacji jeden na jeden. Nie zapominajmy, że to wciąż 15-letni zawodnik, który ma jeszcze dużo pracy przed sobą, ale cały czas trenuje, by krok po kroku iść w stronę piłkarskich marzeń – zaznacza trener zespołu Śląska U17, Sebastian Mordal.

Dodajmy, że w tym sezonie Szywała wystąpił w jedenastu meczach drużyny U17, w których strzelił pięć goli, a na swoim koncie ma także trzy mecze w ekipie U15, gdzie z kolei trzykrotnie cieszył się z bramek. – To bez wątpienia utalentowany chłopak, który w ostatnim czasie zrobił spory progres. Chcemy, by się należycie rozwijał i jeśli nadal będzie ciężko pracował, to wierzę, że wkrótce zobaczymy go w barwach pierwszego zespołu – przyznaje dyrektor sportowy WKS-u, David Balda. W podobnym tonie wypowiada się dyrektor Akademii Śląska, Janusz Góra.

– Rozwojowi Bartka przyglądamy się od dłuższego czasu i na pewno będziemy chcieli zrobić wszystko, by mógł zaprezentować w pełni swój potencjał. Jak dotąd przezentuje się bardzo dobrze zarówno w rozgrywkach klubowych, jak i międzynarodowych – dodaje dyrektor Góra.– Na pewno to nieziemskie uczucie, wszystko potoczyło się bardzo szybko i nie spodziewałem się, że już w wieku 15 lat podpiszę pierwszy kontrakt. Ciężko na to pracowałem, ale mam świadomość, że dużo pracy nadal przede mną – mówi Bartosz Szywała.

Młody piłkarz, który do Wrocławia trafił z Karkonoszy Jelenia Góra, uczestniczył już w treningu pierwszego zespołu, a były to zajęcia „techniczne”. W pełnych seniorskich zajęciach wziął udział na początku tego sezonu, kiedy odbył kilka jednostek z drugą drużyną WKS-u.– Dla mnie wyróżnieniem jest każde powołanie i celem jest dobre zaprezentowanie się w barwach narodowych. A cele klubowe? Mistrzostwo Polski U17, ale nie ukrywam, że chciałbym też powtórzyć złoto z U15 – dodaje z uśmiechem. – Chciałbym też zacząć treningi z seniorami, a mój cel długofalowy to debiut na Tarczyński Arenie, może już uda się w przyszłym sezonie – podkreśla.

Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *