2024-04-17

Burrell dołącza do Panthers Wrocław

Panthers Wrocław odkrywają karty na sezon 2024. Pierwszym nowym amerykańskim zawodnikiem, który dołączy do zespołu jest Devan Burrell, poprzednio występujący w Milano Seamen. To jeden z najlepszych graczy poprzedniego sezonu European League of Football.

Devan Burrell jest drugim po A.J. Wentlandziegraczem z amerykańskim paszportem, który został zakontraktowany przez Panthers Wrocław na sezon 2024. 

W poprzednim sezonie Burrell był defensive backiem Leipzig Kings, a po wycofaniu się lipskiego zespołu z rozgrywek, dołączył do Milano Seamen. Po sezonie Amerykanin otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika special teams w lidze. Jako returner wybiegał 1820 jardów oraz zdobył 5 przyłożeń po kick-offach i 2 przyłożenia po punt returnach. Został wybrany także do zespołu ELF All-Star.

– Dołączyłem do Panthers Wrocław, ponieważ to świetnie zarządzana organizacja. Czuję, że tutejszy sztab trenerski pozwoli mi, jak i całemu naszemu zespołowi, wznieść się na jeszcze wyższy poziom. Panuje tu prawdziwa kultura zwycięstwa. Cieszę się, że mogę być częścią prężnie rozwijającej się i silnej drużyny. Spodziewajcie się po nas wielu mocnych i widowiskowych akcji w kolejnym sezonie. Naszym celem jest wejść na szczyt! – komentuje transfer sam Devan Burrell.

Wcześniej – w sezonie 2022 – Burrell grał dla Allgäu Comets. W latach 2018-21 występował w USA na Missouri Western University w drugiej dywizji NCAA.

Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może zakontraktować czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy na początku czerwca przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *