2024-05-29

Adrià Botella Moreno graczem Panthers Wrocław

Hiszpański tight end dołącza do Panthers Wrocław. Adrià Botella Moreno to piąty zagraniczny zawodnik zakontraktowany przez wrocławian na sezon 2024 oraz kolejny gracz Paris Musketeers, który przeprowadzi się do Polski.

Botella Moreno to zawodnik z wielkim futbolowym doświadczeniem. W ostatnim sezonie wspólnie z Keanu Ebanksem reprezentował barwy Paris Musketeers, rok wcześniej zdobywał mistrzostwo Europy z Vienna Vikings, a jeszcze wcześniej – w sezonie 2021 – grał dla Hamburg Sea Devils. Ma również na koncie występy na University of Sioux Falls w drugiej dywizji NCAA.

Moreno został sklasyfikowany na 46. miejscu w rankingu zawodników European League of Football po sezonie 2023. 30-letni tight end złapał w tym roku 58 podań na 619 jardów i zdobył 8 przyłożeń, będąc drugim najskuteczniejszym graczem Paris Musketeers i po raz trzeci w karierze meldując się w All-Star ELF.

– Wszyscy wiedzą, że Panthers Wrocław to od lat jedna z najlepszych organizacji w Europie. Wierzę w wizję trenera Christensena i wiem, że razem możemy wprowadzić drużynę na kolejny poziom. Chcę być częścią tego niesamowitego projektu i przyczynić się do zapisania nowej karty w historii Panthers. Jestem pod wielkim wrażeniem Wrocławia, to piękne miasto oferuje mnóstwo możliwości i wysoką jakość życia. Obiekty są na najwyższym poziomie – fakt, że wszystko znajduje się w obrębie Stadionu Olimpijskiego, pozwala maksymalnie wykorzystać czas – można tu ćwiczyć na siłowni, trenować na boiskach, uczestniczyć w spotkaniach i korzystać z gabinetu fizjoterapeutów – wszystko w jednym miejscu. Sam stadion również jest godny podziwu. Nie mogę się doczekać początku sezonu, aby zobaczyć trybuny wypełnione naszymi fanami. Dave Christensen i Panthers starają się zbudować coś niezwykłego. Nasz cel na sezon 2024 jest jasny: chcemy zdobyć mistrzostwo dla Wrocławia – mówi sam Adrià Botella Moreno.

To piąte potwierdzone zagraniczne wzmocnienie Panthers Wrocław na sezon 2024. Do tej pory klub ogłosił zakontraktowanie dwójki Amerykanów – A.J. Wentlanda (LB) i Devana Burrella (DB), Brazylijczyka – Otávio Amorima (OL) oraz Brytyjczyka – wspomnianego Keanu Ebanksa (OL). Zgodnie z zasadami European League of Football, każdy zespół może pozyskać maksymalnie czterech zawodników ze Stanów Zjednoczonych oraz sześciu z innych państw świata. Sezon 2024 ELF ruszy pod koniec maja przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *