2024-05-26

Zylla opuścił Śląsk Wrocław

Kontrakt Marcela Zylli ze Śląskiem Wrocław został rozwiązany za porozumieniem stron.

Kontrakt Marcela Zylli ze Śląskiem Wrocław został rozwiązany za porozumieniem stron. Pomocnik nie jest już zawodnikiem WKS-u.

24-letni pomocnik trafił do Śląska w 2020 roku, występując wcześniej w młodzieżowych drużynach Bayernu Monachium. W zielono-biało-czerwonych barwach wystąpił w sumie 35 razy w pierwszej drużynie (dwa gole i trzy asysty) oraz 22 razy w zespole rezerw. Najlepszy sezon we Wrocławiu zaliczył w latach 2020/21, kiedy to był istotnym zawodnikiem drugiej liniii drużyny, która wywalczyła sobie prawo gry w eliminacjach europejskich pucharów. 

W bieżących rozgrywkach dwukrotnie pojawił się na murawie PKO Ekstraklasy, zaliczył też siedem występów w 3. lidze w zespole rezerw (trzy gole). Jego pobyt w Śląsku naznaczony był niestety kontuzjami, przez które był wyłączony z treningów i meczów na długie miesiące. Jako że pion sportowy uznał, że w rundzie wiosennej zawodnik nie może liczyć na kolejne minuty w barwach Śląska, klub oraz piłkarz zdecydowali się rozwiązać obowiązujący kontrakt za porozumieniem stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *