2024-05-23

Znamy podział na grupy ELF 2024

W przyszłym roku sezon European League of Football ruszy wcześniej niż zazwyczaj. Również podział na konferencje będzie wyglądał nieco inaczej. Jedno się jednak nie zmieni – Panthers Wrocław znów zmierzą się z najsilniejszymi drużynami w Europie. Z kim zagrają w sezonie 2024?

Sezon 2024 ELF wystartuje w ostatni weekend maja. Panthers Wrocław wystąpią w konferencji wschodniej, w której zagrają z austriackimi Vienna Vikings, niemieckimi Berlin Thunder, czeskimi Prague Lions oraz węgierskimi Fehervar Enthroners. Dodatkowo w ramach spotkań międzygrupowych wrocławianie dwukrotnie zmierzą się ze Stuttgart Surge oraz Frankfurt Galaxy.

W sezonie 2024 European League of Football wystąpi łącznie 17 zespołów, które znów zostaną podzielone na trzy konferencje. System rozgrywek nie ulegnie zmianie, a to oznacza, że do fazy play-off awansuje sześć najlepszych drużyn sezonu zasadniczego. Finał ligi odbędzie się 22 września na Veltins-Arena w niemieckim Gelsenkirchen.

W lidze rywalizują zespoły z dziewięciu różnych państw Europy. W konferencji centralnej zagrają Barcelona Dragons, Helvetic Guards, Milano Seamen, Tirol Raiders, Munich Ravens i Stuttgart Surge, natomiast na zachodzie wystąpią aktualni mistrzowie Europy Rhein Fire oraz Cologne Centurions, Frankfurt Galaxy, Hamburg Sea Devils, Paris Musketeers i Madrid Bravos – nowa franczyza ELF.

Panthers Wrocław rozgrywają swoje mecze domowe na Stadionie Olimpijskim. Wszystkie spotkania reprezentantów Polski można oglądać na żywo w telewizji oraz internecie. Sprzedaż biletów na sezon 2024 ruszy wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *