2024-06-23

Zagraniczny transfer Białoszewskiej!

Jedna z liderek kobiecego zespołu i najlepsza strzelczyni Śląska poprzedniego sezonu – Katarzyna Białoszewska – odchodzi z WKS-u. Napastniczka na zasadzie transferu definitywnego przenosi do hiszpańskiego Sportingu de Huelva. Jest to jednocześnie pierwszy, międzynarodowy transfer wychodzący z wrocławskiego klubu.

Białoszewska trafiła do Śląska przed sezonem 2022/2023, choć mogła niemal dosłownie przebierać w ofertach. Była jedną z najskuteczniejszych zawodniczek ligi, a jej klub – Tarnovia Tarnów żegnał się z najwyższą klasą rozgrywkową, a to sprawiało, że była chętnie widziana w wielu klubach. Ostatecznie jednak zdecydowała się na dołączenie do WKS-u.

– Zaproponowanie Kasi odpowiedniej ofery i przekonanie jej do tego, by wybrała nasz klub nie było łatwym zadaniem, kosztowało nas i mnie, osobiście to sporo pracy, ale cieszę się, że doszło to do skutku, bo doskonale się odnalazła w naszym zespole. Niejednokrotnie podkreślałem, że gra w naszym klubie może być dla niej trampoliną do lepszej ligi, ale chyba nikt nie spodziewał się, że to nastąpi tak szybko. Oczywiście to ogromna strata dla drużyny, ale także duma i także dowód, że praca, jaką wykonuje sztab szkoleniowy z piłkarkami została zauważona – przyznaje koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

W poprzednim sezonie Białoszewska zagrała we wszystkich 26 meczach Śląska (22 w Orlen Ekstralidze i 4 w Orlen Pucharze Polski) i strzeliła w nich piętnaście bramek. Teraz przenosi się do trzynastego klubu hiszpańskiej Liga F. W minionych rozgrywkach Sporting de Huelva nie błyszczał w ofensywie (zaledwie 24 bramki w 30 meczach), ale dotarł do finału krajowego pucharu, gdzie uległ Barcelonie. Nowy klub Białoszewskiej w finale Copa de la Reina znalazł się także w sezonie 2014/2015 i pokonał wtedy Valencię 2:1. I właśnie to trofeum możemy uznać za największy sukces klubu.

Zobacz również: Tragedia na Wyspie Słodowej. Utonął 33-latek

– Transfer Kasi do Hiszpanii to również sygnał dla innych zawodniczek, zwłaszcza tych młodszych, stojących u progu swoich karier, że transfer zagraniczny jest realny. Warto dawać z siebie wszystko na każdym treningu i każdym meczu – dodaje Maciej Bączyk.

Katarzyna Białoszewska do Sportingu de Huelva przenosi się na zasadach transferu definitywnego. Jest to jednocześnie pierwszy, międzynarodowy transfer wychodzący z wrocławskiego klubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *