2024-04-17

Vidin ponownie w Śląsku Wrocław

Oliver Vidin będzie nowym trenerem Śląska Wrocław! Serbski szkoleniowiec związał się z wrocławskim klubem dwuletnią umową. 

Vidin wraca do Wrocławia po dwóch latach przerwy. Wcześniej był trenerem WKS-u w latach 2019-2021. W swoim pierwszym sezonie pracy, który zakończył się przedwcześnie ze względu na pandemię koronawirusa, zajął ze Śląskiem siódme miejsce w Energa Basket Lidze. Kolejny sezon to czwarta pozycja po sezonie zasadniczym (bilans 20:10) i ostatecznie brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony po emocjonującej serii z Legią Warszawa. 

Po zdobyciu medalu ze Śląskiem, Vidin przeniósł się do Enea BC Zastalu Zielona Góra. Prowadzony przez niego Zastal w sezonie 2021/22 odpadł z play-off Energa Basket Ligi w ćwierćfinale (porażka ze Śląskiem), a w poprzednim sezonie był o krok od awansu do play-off, jednak ostatecznie zakończył sezon regularny na 9. miejscu. 

Przed pierwszym pobytem Śląsku Vidin sporą część swojej trenerskiej kariery spędził w słowackim Interze Bratysława, z którym zdobył mistrzostwo kraju. Był również trenerem Nokia BC, z którym zdobył brązowy medal ligi fińskiej. 

– Cieszę się, że znów będę mógł być w Śląsku. Mogę obiecać, że damy z siebie wszystko, by Śląsk godnie prezentował się na polskich i europejskich parkietach, bo sam klub jak i jego kibice na to zasługują – mówi Vidin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *