2024-06-23

Trener Magiera przed meczem z Legią

W sobotę Śląsk Wrocław zmierzy się z Legią Warszawa w szlagierowym spotkaniu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podczas konferencji prasowej o sytuacji kadrowej, przygotowaniach na mecz z faworytem rozgrywek oraz starciu przy pełnych trybunach wypowiadał się trener Jacek Magiera.

O PRZERWIE NA KADRĘ:

Długi czas upłynął od ostatniego spotkania. Uważam, że wykorzystaliśmy go bardzo dobrze. Najpierw była regeneracja i doprowadzenie zawodników po urazach do pełnej sprawności. Pojechaliśmy też w góry, zrobiliśmy marszobieg do schroniska „Samotnia”, spędziliśmy razem czas. Była okazja jeszcze lepiej się poznać, zintegrować. Po powrocie do Wrocławia zagraliśmy mecz sparingowy, w którym wysoko wygraliśmy z GKS-em Jastrzębie. Kolejny tydzień to już przygotowanie pod spotkanie ligowe. Dopiero dziś będziemy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników, również tych, którzy byli na kadrze. To będzie pierwszy trening, gdy będziemy mogli z wszystkimi przećwiczyć elementy bezpośrednio przed Legią. To był czas wartościowy, spędzony w dobrej atmosferze.

O SYTUACJI KADROWEJ:

Mamy kontuzjowanych piłkarzy od dłuższego czasu i oni nie wrócili do pełnej sprawności. Oni nie grali ostatnio, więc dziś nie będziemy o tym mówić. Wierzę, że niebawem wrócą i wzmocnią rywalizację. Bardzo potrzebna jest szeroka kadra. Boiska robią się inne, warunki coraz trudniejsze. Ławka będzie kluczowa w kolejnych tygodniach.

O LEGII WARSZAWA:

Dla mnie jest to mecz, jak każdy inny. Trzy punkty z Legią są tak samo ważne, jak z innymi zespołami. Będzie jednak komplet publiczności, znakomita atmosfera. Ponad 3 tysiące kibiców z Warszawy, 36 tysięcy kibiców za Śląskiem. To będzie święto. Mieliśmy w środę trening na Tarczyński Arenie i czuć było, że coś ważnego przed nami. To jest fajne, tak powinna wyglądać Ekstraklasa i piłka nożna. Sam fakt, że bilety zostały wykupione tydzień przed spotkaniem świadczy o tym, że ten mecz jest „duży”. Ja patrzę na to spokojnie. Zagramy o zwycięstwo, bo jesteśmy ambitni. Legia to oczywiście faworyt ligi, ma świetnych piłkarzy, na więcej może sobie pozwolić – mam na myśli szerszą kadrę, większe możliwości transferowe. Chcemy dobrym mentalem i organizacją gry pokrzyżować plany Legii, ale też kolejnym naszym przeciwnikom.

O BRAKU JOSUE W SZEREGACH RYWALA:

Nie mam wpływu na to, że dostał czwartą kartkę. Inaczej byśmy podchodzili do spotkania, jeśli Josue byłby na boisku. To indywidualista, który ma określone zadania na boisku. Są jednak inni, jakość w kadrze Legii jest bardzo duża. Jest będący w świetnej formie Wszołek, bardzo dobrze prezentuje się Slisz, jest król strzelców ligi Gual, Pekhart, dobrze w wielu fazach grający Kun. Rywal ma bardzo dużo jakości. Widać dobrą pracę trenera Kosty Runjaica. My też mamy swoje atuty. Dyspozycja dnia zdecyduje jak mecz będzie wyglądać. Ważne będzie granie w piłkę, próba jej utrzymania, granie na połowie przeciwnika.

O PEŁNYM STADIONIE I PRESJI:

Mamy już trochę inny zespół mentalnie niż rok czy dwa lata temu. Staramy się o tym rozmawiać. Wiem, jak to wyglądało przy poprzednich meczach przy pełnych trybunach. Pamiętam, jak z Legią wygrałem tu 4:0. To było jednak 7 lat temu. Dziś odpowiadam za Śląsk. Przygotowujemy na to piłkarzy, ale nie ma potrzeby pokazywać, że to wyjątkowy pojedynek. Przygotowania są takie, jak do każdego innego meczu. Z pewnością siebie chcemy wejść w to spotkanie. Chcemy dać bardzo dużo kibicom. Liczymy, że już wychodząc na rozgrzewkę poczujemy, że jesteśmy u siebie, że będzie słychać fanów.

Każdy marzy, by grać przy pełnych trybunach. Mając taką szansę trzeba zrobić wszystko, by się najlepiej sprzedać. Będę wymagał bycia sobą, bycia odważnym i konkretnym. Dla mnie to świetna sprawa, że coś takiego się dzieje. Już Lech, Górnik, Jagiellonia to były mecze ze świetną atmosferą. Ten doping i publiczność już na starcie ma dać drużynie jeszcze większego „powera”. Chcemy, by tak było. Piłkarze musieli dobrze grać przy 6 tysiącach kibiców, by na stadion przyszło 12 tysięcy, potem 20, a teraz przychodzi pełny stadion. Dziękujemy za to i też chcemy zagrać dobrze i skutecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *