2024-05-23

Tommaso Guercio nowym zawodnikiem Śląska!

Nowym zawodnikiem Śląska Wrocław został Tommaso Guercio. 18-letni polski obrońca przeniósł się do Wrocławia na zasadzie transferu definitywnego z Interu Mediolan.

18-letni obrońca przeniósł się z Interu Mediolan do Wrocławia na zasadzie transferu definitywnego. Guercio związał się z Trójkolorowymi kontraktem do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.

Choć urodzony i wychowany we Włoszech, Tommaso Guercio jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Przeszedł już przez cztery szczeble młodzieżowe, a aktualnie występuje dla kadry do lat 19. Na koncie posiada również występy na Mistrzostwach Europy U17. Jego matka jest Polką, a sam Tommaso postanowił wybrać reprezentowanie Polski, zamiast Włoch.

Tommaso do Śląska trafia z Interu Mediolan, którego jest wychowankiem. Do tej pory występował w młodzieżowych strukturach Nerazzurri, choć w tym sezonie udało mu się raz pojawić w kadrze meczowej dorosłej drużyny na mecz Serie A przeciwko Cagliari.

– Transfer na linii Inter-Śląsk to na pewno nie jest codzienność, więc jesteśmy zadowoleni, że młodzieżowy reprezentant Polski zamienił lidera Serie A na lidera PKO Ekstraklasy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Tommasowi nie było łatwo przebić się do pierwszego zespołu Interu, w Śląsku też nie będzie to proste, ale ma wszelkie predyspozycje, by rozwijać się i wzmocnić naszą drużynę – mówi Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Guercio jest bardzo młodym zawodnikiem, urodzonym w 2005 roku, co oczywiście daje trenerowi Magierze większą możliwość manewrów na pozycji młodzieżowca.

– Tommaso będzie świetnym wzmocnieniem kadry. Jest to młody środkowy obrońca, choć może również występować na prawym boku obrony. Wiążemy z nim wielkie nadzieje. Na ten moment będzie zapewne częściej występował w drugiej drużynie, ale w treningu zostanie przydzielony do pierwszego zespołu. Cieszymy się, że Tommaso Guercio zdecydował się wybrać Śląsk i że to właśnie na Wrocław postawił w kontekście dalszego rozwoju – komentuje dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda.

– W Interze spędziłem wiele lat, ten klub mnie ukształtował, ale potrzebowałem zmiany. Wiem, że przede mną dużo pracy, ale cieszę się na nowe wyzwanie i liczę na to, że w Śląsku zacznę łapać minuty w seniorskim futbolu na wysokim poziomie – mówi Tommaso Guercio, który przyznaje, że można się do niego zwracać „Tomi” lub nawet „Tomek”. 18-latek w Śląsku będzie występował z numerem 78 na koszulce.

Guercio to szósty zawodnik, który zasili Śląsk w rundzie wiosennej. Pierwszym, zakontraktowanym jeszcze w listopadzie, był Patryk Klimala, który ze względu na przepisy uprawniony do gry w Ekstraklasie będzie od początku rundy wiosennej. Przed startem obozu przygotowawczego do WKS-u trafili jeszcze Simeon Petrov (środkowy obrońca, 23 lata), Lewuis Pena (skrzydłowy, 19 lat), Mikołaj Tudruj (obrońca, 18 lat), Alen Mustafić (środkowy pomocnik, 24 lata), a teraz witamy we Wrocławiu 18-letniego defensora Tommasa Guercio. Transfery w większości młodych, perspektywicznych zawodników, mają wzmocnić drużynę nie tylko tu i teraz, ale i w kolejnych rundach oraz sezonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *