2024-06-22

Szota wzmocnieniem Śląska

Mamy pierwsze wzmocnienie Śląska na przyszły sezon! Obrońca Serafin Szota podpisał kontrakt z wicemistrzem Polski do końca czerwca 2026 roku z możliwością przedłużenia o następny sezon.

Serafin Szota to obrońca mierzący 186 cm wzrostu, który może zagrać na każdej pozycji w bloku defensywnym. Zmienia on Widzew Łódź na Śląsk Wrocław. W Łodzi w sezonie 2023/2024 zagrał w szesnastu spotkaniach.

Serafin urodził się w Namysłowie i to właśnie tam stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jako wychowanek Startu Namysłów trafił on w sezonie 2012/13 do akademii Lecha Poznań, gdzie spędził aż pięć sezonów. Niestety w Poznaniu nie dostał on szansy i postanowił zmienić otoczenie. 

Z Poznania przeprowadził się do Lubina, gdzie rozegrał  jeden sezon w drugiej drużynie Zagłębia na poziomie 3. Ligi, grupy III. W pewnym momencie tamtejsze rozgrywki stały się dla niego za małe i postanowił udać się na wypożyczenie. Trafił on do rodzinnego województwa opolskiego, gdzie przez cały sezon reprezentował barwy Odry Opole w 1. Lidze.

Po powrocie z wypożyczenia trafił on do Ekstraklasy, jednak nie zaliczył on debiutu. Zmienił Lubin na Kraków, gdzie też nie zdołał wystąpić w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podczas zimowego okienka sezonu 2019/20 udał się na roczne wypożyczenie do Stomilu Olsztyn, gdzie grał regularnie. Po powrocie do Wisły Kraków w sezonie 2020/21 zadebiutował on w PKO BP Ekstraklasie. Od tej pory nie zszedł poniżej najwyższego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Stał się on etatowym defensorem, wyróżniającym się warunkami fizycznymi. Po Wiśle Kraków nadszedł jego czas w Widzewie Łódź, gdzie spędził dwa sezony, będąc graczem wyjściowej jedenastki.

– Cieszymy się, że udało nam się podpisać kontrakt z Serafinem. To dobry obrońca, który ma doskonałe warunki fizyczne do gry w obronie, ale również będzie niebezpieczny przy stałych fragmentach gry naszej drużyny. Serafin to sprawdzona marka w Ekstraklasie i na pewno doda sporo jakości – mówi dyrektor sportowy David Balda.

Serafin Szota ma również doświadczenie reprezentacyjne. Grał w reprezentacjach młodzieżowych kadry narodowej, co ciekawe – pod wodzą Jacka Magiery w kadrze U-20.

– Cieszę się, że dołączam do tej drużyny. Możliwość grania na tak pięknym obiekcie to duże wyróżnienie. Mam nadzieję, iż wspólnie napiszemy kolejny piękny rozdział w historii Śląska Wrocław – mówi Szota. 

Po dwóch sezonach w Widzewie zasila on szeregi wicemistrza Polski, podpisując dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *