2024-04-17

Suszczyński dołącza do sztabu Śląska Wrocław

Trener Maciej Suszczyński wraca do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec dołącza do sztabu Jacka Magiery, w którym będzie trenerem asystentem.

Maciej Suszczyński w latach 2015-2021 pracował w WBS Warsaw Academy od Football, gdzie pełnił funkcje trenera grup młodzieżowych i dyrektora sportowego. Poznał sport młodzieżowy niemal od podszewki, bo prowadził zespoły juniorskie, a także stworzył metodologię i program treningowy warszawskiego klubu.

– Przeszedłem tam przez wszystkie kategorie wiekowe od najmłodszych do drużyny U17. Współpracowaliśmy z Borussią Dortmund i to była taka prawdziwa współpraca, która podnosiła jakość szkolenia i wprowadzała trendy – podkreśla nowy szkoleniowiec w sztabie WKS-u.

Co istotne, Maciej Suszczyński pracował już w Śląsku w sezonie 2021/2022, kiedy również był członkiem sztabu szkoleniowego trenera Jacka Magiery. Poprzednie rozgrywki spędził na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, a konkretnie w Stali Rzeszów, współpracując w sztabie trenera Daniela Myśliwca. Teraz oficjalnie powraca na Oporowską jako trener asystent, choć swoim doświadczeniem służył już w meczach Śląska w tym sezonie. 

Co będzie należało do jego głównych zadań? – Zajmuję się analizą naszego zespołu oraz rozpracowaniem przeciwnika. Tę wiedzę pomagam wdrożyć w proces treningowy – mówi szkoleniowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *