2024-06-13

Śląsk znowu to zrobił, stadion ponownie wyprzedany

Dziewiętnaście dni przed meczem Śląsk vs. Raków wyprzedane zostały wszystkie bilety w ogólnodostępnej sprzedaży. #KompletNaŚląsk2 stanie się faktem 3 grudnia o godz. 17:30.

Ten sezon jest dla kibiców Śląska jak film. I – jak to w dobrym filmie bywa – zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło. Trzęsienia, bo po trzech kolejkach WKS zajmował ostatnie miejsce w tabeli. A napięcie rosło wraz z kolejnymi zwycięstwami drużyny Jacka Magiery. Trójkolorowi zaliczyli serię siedmiu kolejnych wygranych i są niepokonani od dwunastu meczów.

Wydawało się, że kulminacją tej doskonałej rundy będzie mecz z Legią Warszawa. Wówczas pierwszy raz od dziesięciu lat ligowy mecz na Tarczyński Arena przyciągnął komplet publiczności. Blisko 40 tysięcy kibiców widziało fenomenalne spotkanie w wykonaniu Śląska, który rozbił Legię 4:0. Jak się miało okazać – to jednak nie był ostatni komplet w tym roku.

7 listopada, pod hasłem #KompletNaŚląsk2, ruszyła sprzedaż biletów na mecz z Rakowem. Starcie z mistrzem Polski zaplanowano dopiero na 3 grudnia, jednak klub wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców dość szybko rozpoczął sprzedaż, która od początku toczyła się w zawrotnym tempie, szybszym nawet niż przed meczem z Legią. W efekcie już po tygodniu – mimo że do spotkania jeszcze 19 dni – Śląsk Wrocław ogłosił „sold out”.

Już teraz wiadomo więc, że średnia frekwencja na meczach WKS-u, która jest drugą najwyższą w Polsce i wynosi w tej chwili niespełna 22,5 tys. kibiców, znacząco wzrośnie po starciu z Rakowem. Będzie to przedostatnie spotkanie we Wrocławiu w 2023 roku. W kolejny weekend (sobota, 9 grudnia, godz. 20:00) Śląsk zmierzy się z Koroną Kielce.

W ogólnodostępnej sprzedaży na Śląsk vs. Raków nie ma już wolnych miejsc, ale klub zapowiada, że pracuje nad dodatkowymi rozwiązaniami, by udostępnić kibicom jeszcze pewną pulę biletów. Szczegóły wkrótce, ale już teraz można powiedzieć, że kibice Śląska po pierwsze znów spisali się na medal, a po drugie – jeśli nadal nie mają biletów na mecz z Rakowem – muszę być wyjątkowo czujni i szybcy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *