2024-04-13

Śląsk z najwyższą oceną organizacji meczów w Polsce

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował kolejny “Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN”. Tworzony każdego roku dokument obejmuje dane i informacje z całego poprzedniego sezonu. Śląsk Wrocław tradycyjnie już znalazł się w czołówce wielu kategorii, osiągając najwyższą ogólną ocenę organizacji meczów w PKO BP Ekstraklasie.

“Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN” obejmuje 23 kategorie, które dotyczą stadionowej infrastruktury, płynności przekazu informacji, bezpieczeństwa w trakcie sportowej rywalizacji, komfortu kibiców i dziennikarzy czy przygotowania boiska. W klasyfikacji ogólnej oceny organizacji meczów Śląsk Wrocław znalazł się w gronie zaledwie 5 klubów w Polsce, które uzyskały ocenę 5.00 lub wyżej w skali 1-6. Co więcej, to właśnie kierownika ds. bezpieczeństwa w Śląsku – wraz z kierownikiem Jagiellonii Białystok – oceniono najlepiej w całej PKO BP Ekstraklasie.

Infrastruktura

Śląsk otrzymał najwyższą ocenę za parkingi dla kibiców w lidze – 5.29. Jeszcze lepiej oceniono miejsca postojowe dla drużyn i oficjeli. W tej klasyfikacji WKS zgarnął notę 5.59, dzięki czemu wrocławski klub ponownie okazał się bezkonkurencyjny na tle reszty stawki.

Nie ulega wątpliwości, że Śląsk Wrocław należy do klubów, które dokładają wszelkich starań, aby domowe mecze były jak najbardziej dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami. W klasyfikacji klubów, które najlepiej radzą sobie z przystosowaniem obiektu dla kibiców niepełnosprawnych, WKS zajął bardzo wysokie 2. miejsce, tuż za Jagiellonią Białystok i ex aequo z Legią Warszawa. 

Śląsk znalazł się na podium również innych kategorii związanych z infrastrukturą, jak choćby: punkty depozytowe, ciągi komunikacyjne i sanitariaty. Zwyciężył natomiast w takich klasyfikacjach, jak: wyjścia bezpieczeństwa, bufety, stanowisko dowodzenia, warunki pracy dla mediów, warunki oglądania meczu.

Organizacja

Śląsk Wrocław otrzymał ocenę 5.00 za przygotowanie boiska. W całej PKO BP Ekstraklasie tylko 6 drużyn może pochwalić się taką lub wyższą notą od Polskiego Związku Piłki Nożnej. Identyczny wynik WKS osiągnął w klasyfikacji ocen za politykę informacyjną. Tu jednak rezultat 5.00 pozwolił zająć wrocławskiemu klubowi 2. pozycję, ex aequo m.in. z Pogonią Szczecin czy Górnikiem Zabrze.

Zobacz również: Zbliża się FRRuuu – Rowerowa Gra Miejska. Będą mandaty dla kierowców!

Żaden klub w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nie może pochwalić się natomiast równie dobrą organizację wejścia kibiców gospodarzy i gości, co Śląsk. W obu tych kategoriach WKS był absolutnie bezkonkurencyjny, notując odpowiednio ocenę 5.24 i 5.23. 

Śląsk znalazł się również na podium klasyfikacji: stewardzi/ocena pracy, służby medyczne/ocena pracy, obsługa kibiców niepełnosprawnych. Zwyciężył natomiast w kategorii współpracy organizatora i podmiotów publicznych, a także kierownik ds. bezpieczeństwa.

Przede wszystkim jednak Śląsk Wrocław otrzymał najwyższą ocenę organizacji meczów nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również na szczeblu centralnym. Dziękujemy za obecność na Tarczyński Arena, #TRÓJKOLOROWI i gratulujemy wszystkim osobom, które dołożyły cegiełkę do tego wyniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *