2024-05-23

Śląsk powalczy o wyjazdowe przełamanie

W 12. kolejce Orlen Basket Ligi WKS Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Wrocławianie wciąż czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo na terenie przeciwnika i mimo sporych braków w składzie postarają się o nie w stolicy. 

Pierwsze miesiące sezonu 2023/24 dostarczyły kibicom Śląska zdecydowanie więcej negatywnych niż pozytywnych wrażeń. O ile w domowych meczach Trójkolorowi na ligowych parkietach radzą sobie dobrze, tak w przypadku spotkań wyjazdowych trudno szukać powodów do optymizmu, co dobitnie pokazały ostatnie starcia w Słupsku i Ostrowie Wielkopolskim. 

Choć sytuacja kadrowa od kilku tygodni jest bardzo zła, bo większość podstawowych zawodników Trójkolorowych leczy kontuzje, tak wydaje się, że powoli pojawia się światełko w tunelu. Łukasz Kolenda pojechał z zespołem do Warszawy i wszystko wskazuje na to, że będzie do dyspozycji trenera Winnickiego w niedzielnym spotkaniu. W kadrze meczowej zabrakło miejsca dla Sauliusa Kulvietisa, który wrócił do treningów z zespołem, jednak bezpośrednio przed spotkaniem z Legią trenował jedynie bez kontaktu z przeciwnikiem. Litwina zabraknie też we wtorkowym meczu w Cluj, ponieważ drużyna uda się do Rumunii bezpośrednio po spotkaniu w Warszawie. Kilka najbliższych spotkań potrwa też przerwa Jakuba Nizioła, Jawuna Evansa i Kendale McCulluma. 

Legia po rozegraniu jedenastu ligowych spotkań ma bilans siedmiu zwycięstw i czterech porażek. Drużyna trenera Kamińskiego nie przegrała jednak od trzech meczów i będzie chciała kontynuować dobrą serię. Legioniści biorą też udział w rozgrywkach FIBA Europe Cup, gdzie jako jedyny polski zespół przebrnęli przez pierwszą fazę grupową (pięć zwycięstw, jedna porażka). Rywalizację w kolejnej fazie rozpoczęli jednak od wyjazdowej porażki z tureckim Bahcesehirem. 

O sile warszawskiego zespołu stanowią przede wszystkim zawodnicy zagraniczni. Christian Vital jest zdecydowanie najlepiej punktującym graczem Legii (średnio 16,1 pkt). Dostaje też mocne wsparcie od Raymonda Cowelsa (średnio 12,7 pkt) i Arica Holmana (średnio 12,5 pkt). Wśród polskiej rotacji liderem punktowym Legionistów jest Michał Kolenda, który notuje nieco ponad dziesięć oczek na mecz. 

Początek spotkania Legia Warszawa – WKS Śląsk Wrocław o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport Extra. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *