2024-06-22

Simon Schierack nowym zawodnikiem Śląska

Czas ogłosić kolejne wzmocnienie na nadchodzący sezon. Do wrocławskiego Śląska dołącza Simon Schierack. Młody niemiecki zawodnik trafia do WKS-u na zasadzie wolnego transferu.

Do Śląska dołącza młody, utalentowany zawodnik. Simon Schierack to wychowanek niemieckiego RB Lipsk. W klubie z Saksonii pomocnik regularnie przemierzał kolejne szczeble młodzieżowe, jednak nie doczekał się oficjalnego debiutu w dorosłym zespole. Do tej pory dziewiętnastolatek występował za to regularnie w zespole U19, z którym wywalczył piąte miejsce na koniec obecnego sezonu młodzieżowej Bundesligi. Co ciekawe, Simon zdążył już się jednak zmierzyć z dorosłą ekipą WKS-u. Miało to miejsce 7 września 2023 roku, kiedy wrocławianie grali towarzysko z RB Lipskiem. Śląsk przegrał tamto spotkanie 2:4, a Schierack zagrał wtedy pełne 90 minut. 

Transfer kolejnego młodego zawodnika potwierdza tylko strategię obraną przez Davida Baldę, w myśl której drużyna budowana jest nie tylko na tu i teraz, ale również mając na uwadze perspektywę najbliższych lat. 

– Cieszymy się, że dołącza do nas młody zawodnik z ogromnym potencjałem. Simon dopiero wchodzi do dorosłej piłki, więc przed nim jeszcze wiele pracy, ale jestem przekonany, że będzie ważną postacią zespołu w nadchodzących latach – mówi dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Dla samego zawodnika transfer do Śląska jest szczególny. Jak sam mówi, jest związany z Wrocławiem, ponieważ stąd pochodzi jego rodzina. 

– Jestem z Niemiec, ale moi prapradziadkowie pochodzili z Wrocławia. To trochę dla mnie jak powrót do domu – przyznał Schierack w pierwszym wywiadzie przed klubowymi kamerami.

Simon to środkowy pomocnik, choć nie przypisuje sobie żadnej konkretnej pozycji. Na boisku może grać zarówno jako ‘’szóstka’’, ‘’ósemka’’ jak i ‘’dziesiątka’’. Taka wszechstronność z pewnością pomoże trenerowi Magierze w zarządzaniu drużyną na wielu frontach, bo przecież przed Śląskiem oprócz meczów w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski, występy w eliminacjach do Ligi Konferencji. 

Simon Schierack związał się z klubem dwuletnią umową z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. To drugie letnie wzmocnienie w kadrze WKS-u. Oprócz Niemca do zespołu dołączył już również Serafin Szota (środkowy obrońca).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *