2024-10-19

Rezerwy Śląska liderem III ligi

W 9. kolejce Betclic III ligi Śląsk II Wrocław na własnym boisku pokonał Polonię Słubice 3:0. Bramki dla trójkolorowych zdobyli Kurowski, Wołczek i Bartolewski. Trzy asysty w tym meczu zaliczył Yehor Sharabura.

Spotkanie miało rozpocząć się przy Oporowskiej w samo południe, jednak ze względu na opóźnienia pierwszy gwizdek wybrzmiał dopiero kwadrans po dwunastej. W składzie gospodarzy ponownie znaleźli się dwaj zawodnicy znani z pierwszego zespołu Śląska – Mateusz Bartolewski i Łukasz Gerstenstein.

Pierwszy celny strzał oddał w siódmej minucie Aleksander Wołczek, ale piłka wpadła wprost w ręce bramkarza rywali. Od tego momentu Śląsk II zaczął wyraźnie przeważać. W 13. minucie Jan Chodera popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Wiktora Kamińskiego, który znalazł się dzięki temu na doskonałej pozycji do oddania strzału. Futbolówka jednak o kilkadziesiąt centymetrów minęła bramkę.

Chwilę później sędzia przyznał Śląskowi rzut wolny. Aleksander Wołczek dośrodkował wprost na głowę Huberta Muszyńskiego, ale ten uderzył niecelnie. Dziesięć minut potem w pole karne Polonii wbiegł Yehor Sharabura. Gdy był na linii piątego metra i miał przy sobie bramkarza i obrońcę rywali, podał do znajdującego się na lepszej pozycji Krzysztofa Kurowskiego, który tylko dołożył nogę, a piłka znalazła się w siatce.

Niedługo przed końcem pierwszej części spotkania zakotłowało się w polu karnym gości, Wołczek i Chodera zabawili się z rywalami, ale ostatecznie futbolówka trafiła w ręce golkipera przeciwnej drużyny.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Yehor Sharabura podał z prawej strony w pole karne. Do piłki na jedenastym metrze dopadł Aleksander Wołczek, który przełożył futbolówkę na prawą nogę i strzelił gola. Chwilę później znów Sharabura dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Mateusza Bartolewskiego, który podwyższył prowadzenie Śląska. Ukraiński zawodnik zaliczył w tym meczu aż trzy asysty, co jest zdecydowanie warte docenienia.

W 70. minucie Wiktor Kamiński oddał potężny strzał, ale obrońca rywali zdołał go zablokować. Kwadrans później zawodnicy Polonii po raz pierwszy w tym meczu poważniej zagrozili bramce Huberta Śliczniaka, który jednak pewnie odbił piłkę.

Śląsk II Wrocław pewnie zwyciężył 3:0 i mógł dopisać sobie kolejny komplet punktów. Dzięki temu trójkolorowi zostali liderami tabeli trzeciej grupy Betclic III ligi.

Śląsk II Wrocław – Polonia Słubice 3:0 (1:0)