2024-05-23

Plan przygotowań rezerw Śląska do rundy wiosennej

Poznaliśmy już plan przygotowań drugiego zespołu Śląska Wrocław do rundy wiosennej sezonu 2023/2024. Podopieczni trenera Michała Hetela do drużynowych treningów wrócą 8 stycznia, a w trakcie okresu przygotowawczego rozegrają aż dziewięć meczów kontrolnych.

Zajęcia drużynowe wrocławianie wznowią 8 stycznia, a już po kilku dniach treningów czeka ich pierwszy test, czyli mecz z czwartoligową Ostrovią Ostrów Wlkp. Podopieczni trenera Hetela w okresie przygotowawczym rozegrają aż dziewięć sparingów z bardzo zróżnicowanymi rywalami.

W gronie sparingpartnerów są zarówno zespoły z niższych lig (czwartoligowcy: Ostrovia, Stal Brzeg i Polonia Nysa), jak i te wyżej notowane (Banik Ostrawa – najwyższy poziom w Czechach, Zagłębie II Lubin, ŁKS II łódź, Skra Częstochowa, Lech II Poznań – wszyscy II liga), nie zabrakło również ligowego rywala, czyli Ślęzy Wrocław. 16 lutego rezerwy WKS-u, wzorem poprzednich lat, zagrają dwa spotkania jednego dnia – najpierw ze Stalą Brzeg, a następnie ze Ślęzą. Kilka dni wcześniej piłkarze Śląska II udadzą się na krótkie zgrupowanie do Środy Śląskiej.



– Jeśli drużyna będzie w dobrej kondycji i będą omijały ją kontuzje, to dobrze przepracujemy okres przygotowawczy. Wtedy szansa na wyniki i dobrą grę będzie większa. Przy zdrowiu możesz pracować i się rozwijać, a jak już wspominaliśmy na tym najbardziej nam zależy – mówił trener Michał Hetel podczas
niedawnego wywiadu.

Przypomnijmy, że Śląsk II Wrocław jest wiceliderem rozgrywek grupy trzeciej III ligi z czteropunktową stratą do prowadzącego Rekordu Bielsko-Biała. Wrocławianie wywalczyli także awans do półfinału Okręgowego Pucharu Polski. Pierwszy mecz ligowy zaplanowany jest na początek marca, a będzie nim wyjazd do Gubina na spotkanie z Cariną.

Plan przygotowań rezerw Śląska do rundy wiosennej:

8 stycznia – powrót do drużynowych treningów
13 stycznia – sparing z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. (Wrocław)
20 stycznia – sparing z Banikiem Ostrava (Wrocław)
24 stycznia – sparing z Zagłębiem II Lubin (Lubin)
27 stycznia – sparing z ŁKS-em II Łódź (Łódź)
3 lutego – sparing ze Skrą Częstochowa (Częstochowa)
5-9 lutego – obóz przygotowawczy w Środzie Śląskiej
10 lutego – sparing z Lechem II Poznań (Popowo)
16 lutego – sparing ze Stalą Brzeg (Wrocław)
16 lutego – sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
24 lutego – sparing z Polonią Nysa (Wrocław)
2/3 marca – pierwszy mecz ligowy z Cariną Gubin (wyjazd)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *