fbpx

Plan przygotowań piłkarek Śląska do rundy wiosennej

Za kilka dni piłkarki Śląska Wrocław zakończą treningi w tym roku i udadzą się na zasłużone urlopy. Ich przerwa nie będzie jednak szczególnie długa, bowiem tuż po Nowym Roku, 3 stycznia rozpoczną przygotowania do piłkarskiej wiosny.

Zawodniczki Śląska ostatni mecz o stawkę rozegrały 26 listopada, pokonując 3:0 Skrę Częstochowa (1/16 finału Pucharu Polski). Później rozegrały jeszcze towarzyskie starcie z FC Hradec Kralove (7:0), a 9 grudnia zakończą roztrenowanie i rozpocznie się przerwa świąteczno-noworoczna. Co ważne, aby utrzymać odpowiednią formę, nie będzie to tylko czas odpoczynku i regeneracji, gdyż wszystkie piłkarki otrzymały od sztabu rozpiski, według których będą musiały pracować indywidualnie.

Do wspólnych treningów piłkarki Śląska powrócą 3 stycznia, a pierwsze zajęcia w nowym roku będą wprowadzające, podczas których przejdą testy motoryczne.

Podczas 8-tygodniowego okresu przygotowawczego wrocławianki rozegrają 6 meczów sparingowych i wezmą udział w obozie dochodzeniowym na obiektach, na których trenują na co dzień. Śląsk w grach kontrolnych zmierzy się z rywalami o różnej sile.

– Zawsze chcemy grać z wymagającymi sparingpartnerami, bo rywalizując z silniejszymi, możemy podnosić swoje umiejętności. Tak jest w każdym okresie przygotowawczym, tak jest i tym razem – mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Ostatni sparing zaplanowany jest na 18 lutego, a rywalem WKS-u będzie Polonia Środa Wielkopolska. Z kolei już tydzień później odbędzie się pierwszy mecz o stawkę – wówczas wrocławianki zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Dodajmy, że wiosna będzie bardzo intensywna, bowiem WKS ma do rozgrania aż 12 meczów ligowych (11 planowych i jedno zaległe starcie z Pogonią Szczecin). Oprócz tego wrocławianki cały czas są w grze o Puchar Polski.

Ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:

9 grudnia 2022 – zakończenie treningów drużynowych
12 grudnia 2022 – 2 stycznia 2023 – praca indywidualna wg rozpiski
3 stycznia 2023 – rozpoczęcie treningów drużynowych + testy motoryczne
14 stycznia 2023 – sparing ze Skrą Częstochowa (Kłokoczyce)
21 stycznia 2023 – sparing z Turbine Potsdam (wyjazd)
28 stycznia 2023 – sparing z GKS-em Katowicze (Kłokoczyce)
4 lutego 2023 – sparing ze Sportisem Bydgoszcz (Kłokoczyce)
6 lutego – 11 lutego 2023 – obóz dochodzeniowy (Wrocław)
11 lutego 2023 – sparing ze Slovanem Liberec (Kłokoczyce)
18 lutego 2023 – sparing z Polonią Środa Wielkopolska (Kłokoczyce)
25 lutego 2023 – Ekstraliga: Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław

źródło: slaskwroclaw.pl