2024-04-17

Piłkarki Śląska w sobotę stoczą ważny bój

W sobotę piłkarki Śląska Wrocław rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Podopieczne Piotra Jagieły zmierza się na Kłokoczycach z AZS-em UJ Kraków. Początek tego starcia o godzinie 12:00.

W ostatnim czasie wrocławianki nie radzą sobie najlepiej. W dwóch poprzednich starciach – które można było określić jako spotkania za „sześć punktów”, czyli z sąsiadami z ligowej tabeli – poniosły dość wyraźne porażki. Scenariusz meczów z Pogonią Tczew i Rekordem Bielsko-Biała był podobny – pierwsze minuty przewagi czy nawet dominacji Śląska, a następnie to rywalki strzelały gole.

– Mecz meczowi nie jest równy, w piłce nożnej jest tak, że możemy wszystko zaplanować, mieć rozwiązanie na każde działanie przeciwnika, ale piłka nożna to sport o dużej zależności od przypadkowych działań. Jedna akcja, kiks, czasami uderzenie życia przeciwnika, powoduje zmianę układu gry. Potrzebujemy wiary w to, że nasza praca przyniesie efekt w postaci gola i zwycięstwa, nawet jeśli coś nie idzie po naszej myśli – przyznał trener WKS-u, Piotr Jagieła.

Sytuacja robi się coraz trudniejsza, tym bardziej, że przed WKS-em kolejne ważne starcie w kontekście układu w tabeli. AZS UJ Kraków przez długi czas pozostawał bez wygranej, ale przed tygodniem – nieco niespodziewanie – wygrał 1:0 w Gdańsku z AP Orlenem. Teraz krakowianki będą chciały pójść za ciosem.

– Starcie z AZS-em Kraków nie będzie należało do łatwych, w zespole w porównaniu do poprzednich lat nastąpiło sporo zmian, ale trzon doświadczonych zawodnczek na czele z Karoliną Klabis, Anną Zapałą i Weroniką Wójcik pozostał. To ogromna jakość tego zespołu – dodaje szkoleniowiec WKS-u.

Akademiczki z Krakowa to bardzo niewygodny rywal dla Śląska, czego potwierdzeniem mogą być wyniki z poprzedniego sezonu – w grodzie Kraka miejscowe wygrały 1:0, a we Wrocławiu 2:0. Jak będzie tym razem?

Początek meczu o godzinie 12:00 na boisku centrum piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *