2024-05-29

Piłkarki Śląska poznały pucharowego rywala

Piłkarki Śląska Wrocław poznały rywala w 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet. Podopieczne Piotra Jagieły zmierzą się z liderem grupy północnej II ligi, Juna Trans Stare Oborzyska. Spotkania tej rundy odbędą się 17 lutego.

– Rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami, to znane hasło, ale my mamy jasno określony cel. Niezależnie od tego, z kim zagramy, chcemy zrobić wszystko, by wygrać. I podobnie w kolejnych rundach – mówiła przed losowaniem Joanna Wróblewska.

Wrocławianki trafiły na zespół z niższej klasy rozgrywkowej, ale absolutnie nie można go lekceważyć. Juna Trans Stare Oborzyska jest liderem grupy południowej II ligi, w dziesięciu meczach osiągając bilans 9 zwycięstw i remisu. Świetne wyniki to głównie zasługa wyśmienitej defensywy – najbliższy pucharowy rywal WKS-u stracił jesienią w lidze zaledwie sześć goli!

Przypomnijmy, że Śląsk Wrocław w 1/8 finału krajowego pucharu znalazł się po wygranych z Czarnymi II Sosnowiec (3:1 po dogrywce) oraz HydroTruckiem Radom (3:0). Rywalki ze wielkopolskich Starych Oborzysk najpierw pokonały Dąb Zabierzów Bocheński (2:0), a w kolejnej rundzie rozprawiły się ze Skrą Częstochowa.

Mecze 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet odbędą się 17 lutego. Gospodarzem spotkania będzie zespół ze Starych Oborzysk.

Pary 1/8 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet
Resovia Rzeszów U18 – Bielawianka Bielawa
AP Orlen Gdańsk U18 – Stomilanki Olsztyn
Zorza Pęgów/KKP Bydgoszcz – Resovia Rzeszów
Ostrovia 1909 Ostrów – AP Orlen Gdańsk
SMS Łódź – Czarni Sosnowiec
Rekord Bielsko-Biała – GKS Katowice
Juna Trans Stare Oborzyska – Śląsk Wrocław 
Viktoria Niemcz Osielsko – Górnik Łęczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *