2024-05-29

Piąty komplet na Tarczyński Arenie Wrocław

Mecz Śląska Wrocław z Legią Warszawa zbliża się wielkimi krokami, a kibice WKS-u postarali się o bezprecedensowe wydarzenie – na ponad tydzień przed spotkaniem zostały wykupione wszystkie bilety na to starcie! Będzie to jedna z pięciu najwyższych frekwencji na meczach Śląska na Tarczyński Arenie i najwyższa od ponad… 10 lat!

Stadion Tarczyński Arena został oddany do użytku pod koniec 2011 roku. Dwa pierwsze spotkania naturalnie przyciągnęły mnóstwo kibiców na trybuny. 28 października wrocławianie pokonali 1:0 Lechię Gdańsk po bramce Johana Voskampa, natomiast niespełna miesiąc później – znów przy akompaniamencie całego stadionu – po zaciętym meczu Śląsk przegrał z Wisłą Kraków 0:1. Pierwsze spotkania oglądało 40 tysięcy widzów, a frekwencja na drugim wyniosła 40 917 kibiców.

Po tych spotkaniach (a także w późniejszym okresie) kilkukrotnie na trybunach wrocławskiego obiektu gromadziło się około 30 tysięcy osób. Jednak „sold out”, czyli komplet widzów miał miejsce jeszcze dwukrotnie, za każdym razem w 2013 roku.

2 maja 2013 roku Śląsk rozgrywał z Legią Warszawa pierwszy mecz finałowy Pucharu Polski (0:2). Wówczas na trybunach wrocławskiego stadionu zgromadziło się 38 tysięcy widzów, co było kompletem, a mniejsza liczba fanów wynikała z konieczności stworzenia stref buforowych.

Niemal cztery miesiące później, pod koniec sierpnia 2013 roku, Śląsk mierzył się w rewanżowym starciu kwalifikacji do Ligi Europy z Sevillą (0:5). Kibice gości zrezygnowali z przyjazdu do Polski, zatem wszystkie wejściówki trafiły do fanów WKS-u. I sprzedano ich wówczas 41955.

Kilkukrotnie frekwencja na meczach Śląska na Tarczyński Arenie przekraczała 30 tysięcy (choćby na towarzyskim meczu z Borussią Dortmund – 34 tysiące), jednak nie zbliżała się do kompletu. Aż do tegorocznego starcia z Legią.

Szykuje się zatem wielkie piłkarskie święto i niezapomniane widowisko. Przypominamy wszystkim tym, którzy nie zdążyli kupić biletów, że pojedyncze wejściówki mogą w tygodniu trafić do sprzedaży po nieopłaconych rezerwacjach. A tych, którzy już mają bilety, prosimy, by tak zaplanować dzień meczowy, by na stadion dotrzeć odpowiednio wcześniej. Bramy Tarczyński Areny będą otwarte od 16:00, a pierwszy gwizdek zaplanowano na 17:30.

źródło: slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *