2024-09-19

Pewna inauguracja piłkarek Śląska

W meczu 1. kolejki Orlen Ekstraligi piłkarki Śląska Wrocław wygrały 3:0 z AP Orlenem Gdańsk. Strzelczynami bramek były Paulina Guzik, Marcelina Buś i Julia Jędrzejewska.

Trójkolorowe weszły w mecz w najlepszy możliwy sposób. Już w trzeciej minucie Marcelina Buś przeprowadziła bardzo ładną akcję prawą stroną pola karnego, po czym dograła futbolówkę do Pauliny Guzik, a ta precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki pokonała Martę Michlewicz. Fantastyczny początek, dokładnie o to chodziło!

​​​

Tak udany start spotkania pozwolił nieco uspokoić tempo gry. Piłkarki Śląska w umiejętny sposób przejęły kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi, nie pozwalały na wiele swoim rywalkom i same tylko czekały na kolejną świetną okazję, by podwyższyć prowadzenie. Mimo to – trzeba było cały czas zachować czujność, bo gdańszczanki nie zamierzały się poddawać.

Na kolejną groźną akcję nie musieliśmy zbyt długo czekać. Joanna Wróblewska świetnie dograła piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a tam już czekała Natalia Sitarz, która niewiele się pomyliła. To było bardzo dobre uderzenie głową, lecz po prostu zabrakło nieco szczęścia i precyzji. Ale w 33. minucie już się wszystko zgadzało. Dośrodkowanie posłane w pole karne sięgnęła Julia Jędrzejewska i na tablicy widniał już wynik 2:0. Jeszcze przed przerwą Marcelina Buś pewnie wykończyła dogodną sytuację i Śląsk schodził na prowadzenie z wynikiem 3:0.

Druga połowa z wiadomych względów rozpoczęła się o wiele spokojniej. Śląsk Wrocław miał wszystko pod kontrolą i nie musiał szybko poszukiwać kolejnego gola. Głównym zadaniem było utrzymanie czystego konta, a w razie odpowiedniej okazji – zadanie kolejnego bolesnego ciosu gdańszczankom.

Trener Piotr Jagieła w okolicach 60 minuty spotkania zdecydował się przeprowadzić trzy zmiany. Na boisko weszły Joanna Węcławek, Magdalena Półrolniczak i Kinga Wyrwas, które zastąpiły Karolinę Gec, Katarzynę Watral oraz Marcelinę Buś. Mamy nadzieję, że ze strzelczynią trzeciej bramki dla WKS-u będzie wszystko w porządku, gdyż opuszczała ona boisko z lekkim urazem.

W 66. minucie niewiele zabrakło, a mielibyśmy już czterobramkowe prowadzenie. Joanna Wróblewska bardzo dobrze uderzyła z rzutu wolnego, lecz Michlewicz koniuszkami palców zdołała sparować piłkę na rzut rożny. Później dogodnych okazji nie brakowało, chociażby po uderzeniu Sitarz w poprzeczkę, zabrakło jedynie kolejnych bramek, ale mimo to – to był fantastyczny mecz w wykonaniu wrocławskich piłkarek.

Widzowie na stadionie przy Oporowskiej opuścili obiekt w doskonałych nastrojach. Śląsk Wrocław pewnie wygrywa w pierwszej kolejce Orlen Ekstraligi z AP Orlenem Gdańsk 3:0. Następny mecz wrocławianki zagrają 18 sierpnia. Wtedy w Łęcznej zmierzą się one z Górnikiem. Początek spotkania o godzinie 20:15.

Śląsk – AP Orlen 3:0 (3:0)